Képek: az elmúlt évek legnagyobb közös hadgyakorlatát kezdi meg az USA és Dél-Korea
Észak-Korea nem áll le a fegyvertesztekkel, és folyamatosan fenyegeti déli számszédját. Erre ad csattanós választ Dél-Korea és az Egyesült Államok, hiszen az elmúlt évek legnagyobb közös hadgyakorlatát kezdték el a térségben, írja a Reuters.
A májusban hivatalba lépett dél-koreai elnök, Jun Szuk Jol megfogadta, hogy rendszeresítik a közös gyakorlatokat az Egyesült Államokkal, és fokozzák az Északkal szembeni elrettentő erőt. Az előző elnök igyekezett újraindítani a tárgyalásokat Phenjannal, amely a koreai-amerikai hadgyakorlatokat inváziós próbának nevezte.
A nyári éves gyakorlatok, amelyeket idén “Ulchi Freedom Shield” névre kereszteltek át, a tervek szerint szeptember elsején érnek véget. 2017 óta ez a legnagyobb gyakorlat, igaz, a koronavírus miatt többször törölték a hadgyakorlatot.
Dél-Korea hétfőn külön indította el a négynapos Ulcsi polgári védelmi gyakorlatokat, amelyek célja a kormány készenlétének fokozása. A katonai és polgári gyakorlatok célja egyaránt az, hogy javítsák az ország felkészültségét a változó háborús mintáknak megfelelően.
Észak-Korea nukleáris kísérlete
Észak-Korea a múlt héten két cirkálórakétát lőtt ki a nyugati partról, miután Dél-Korea és az Egyesült Államok megkezdte a gyakorlatok előkészítését. Észak-Korea idén példátlan ütemben hajtott végre rakétakísérleteket, és készen áll arra, hogy bármikor elvégezze hetedik nukleáris kísérletét – közölték szöuli tisztviselők.
Jun Szuk Jol elnök kijelentette, hogy kormánya hajlandó gazdasági segítséget nyújtani Phenjannak, amennyiben lépéseket tesznek a denuklearizáció felé. Ezt a feltételt Észak-Korea visszautasította, és bírálta a déli vezetőt.
Dél-Korea gyakorlatozik, készül, fejleszt
A szöuli védelmi minisztérium közölte, hogy a szövetségesek idén nyáron 11 terepgyakorlatot rendeznek, köztük egy dandárszintű – több ezer katonát érintő – programot.
A dél-koreai fővárost célzó, egyre növekvő észak-koreai rakétafenyegetés hatékonyabb elhárítása érdekében a minisztérium közölte, hogy javítanák a rakétafelderítési képességeket, és szorgalmaznák egy új elfogórendszer mielőbbi telepítését.
Az Egyesült Államok, Dél-Korea és Japán a közelmúltban Hawaii partjainál ballisztikus rakétavédelmi gyakorlaton vett részt, az első ilyen gyakorlaton 2017 óta, mivel Szöul és Tokió kapcsolatai évek óta mélyponton van.
[hm_embed link=”https://hellomagyar.hu/2022/08/17/eszak-koreaval-tervez-egyuttmukodni-donyeck/” ][/hm_embed]
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Újra látható lesz a Budavári Palota északi szárnyán a Hungária szoborcsoport
Putyin szerint az ukrajnai háború globális méreteket ölthet
Megtalálták az eddigi legősibb ábécét, és 500 évvel régebbi, mint a korábbi rekordtartó
Űrhajó? Dehogy! Egy tanulmány szerint egy fejlett idegen civilizáció az egész csillagrendszerét terelheti
Létezett a természetben is nukleáris reaktor, és kevesebb, mint 2 milliárd éve még aktív volt
Eddig ismeretlen vulkánt fedeztek fel Magyarországon