Kijött az első közvélemény-kutatás az orosz sorozásról
Hadkötelezettség alá vont orosz férfi búcsút vesz hozzátartozójától egy moszkvai sorozóirodánál 2022. szeptember 27-én. Vlagyimir Putyin orosz elnök az ukrajnai háború miatt szeptember 21-én Oroszországban részleges mozgósítást rendelt el, amely a védelmi tárca szerint mintegy 300 ezer embert érint. Putyin továbbá aláírta az ország büntetõ törvénykönyvének módosítását, amely 10 év börtönbüntetést is kilátásba helyez azoknak a katonáknak, akik megadják magukat vagy megtagadják a szolgálatot, amelynek során a frontra vihetik õket. MTI/EPA/Jurij Kocsetkov
Egy új felmérés szerint az orosz válaszadók elsöprő többsége negatívan reagált, amikor megkérdezték a véleményüket a Vlagyimir Putyin által elrendelt “tartalékosok részleges mozgósításáról”, írja a Euronews.
A tanulmányt a független Levada Központ készítette.
Kiderült, hogy 47 százalékuk “szorongást, félelmet és iszonyatot” érzett a hír hallatán, 23 százalékuk azt mondta, hogy sokkos állapotban van, 13 százalékuk pedig kifejezetten haragot érez.
Alig több mint a megkérdezettek egyötöde – 23 százalék – mondta azt, hogy “büszkének érzi magát Oroszországra”.
A közvélemény-kutatást szeptember 22. és 28. között végezték 1.631 orosz felnőtt részvételével 50 régióban.
Szergej Sojgu védelmi miniszter szerint csak 300.000, korábbi katonai tapasztalattal rendelkező tartalékos katonát hívnának be. Ugyanakkor a tisztviselők és a Kreml-barát kommentátorok körében is felháborodást váltott ki, hogy sok alkalmatlan vagy látszólag alkalmatlan ember is kapott behívólevelet.
Több ezer hadköteles korú férfi próbálta és próbálja még mindig elhagyni Oroszországot, miközben több tucat városban törtek ki tüntetések – amelyeket a rendőrség gyorsan feloszlatott.
Az Európai Unió vezető migrációs tisztviselője emiatt, valamint a Vlagyimir Putyin elnök nukleáris fenyegetései miatti fokozott biztonsági aggodalmak okán felszólította a 27 tagországot az orosz állampolgárok számára kiadandó vízumok korlátozására.
Ylva Johansson migrációs biztos Putyin tetteit „egyértelműen eszkalációnak” nevezte, és ez egyben az Európai Unióval szembeni biztonsági fenyegetés fokozódását is jelenti. Sürgette az uniós országokat, hogy szigorúbb ellenőrzéseket hajtsanak végre az orosz állampolgárokkal szemben, és tagadják meg az okmányok átadását mindenkitől, aki fenyegetést jelenthet.
Johansson szerint az uniós hatóságoknak meg kell akadályozniuk, hogy az oroszországi rövid távú vízummal rendelkezők megújítsák azokat Európában, és az országból elmenekült oroszok nem kérhetnek vízumot külföldön.
Mindazonáltal véleménye szerint az Európai Bizottság, az EU végrehajtó hatalma által javasolt intézkedések egyike sem akadályozza meg az orosz állampolgárokat abban, hogy menedékjogot kérjenek Európában.
[hm_embed link=”https://hellomagyar.hu/2022/09/29/orosz-vedelmi-tarca-a-mozgositott-katonak-a-megszallt-teruleteket-fogjak-biztositani/” ][/hm_embed]
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Mátyás kori várkastélyt építenek újjá
Új Ryanair járat indul Budapestről egy csodás horvát tengerparti városba
Ezek Magyarország legbiztonságosabb települései: tavaly egyetlen bűntényt sem regisztráltak
Ausztria is lezár 21 magyarországi határátkelőt
Varázslatos koreai udvari hímzések Budapesten
Saját magában ejthette csapdába prédáját a darázsfaj, amely a dinoszauruszok korában élt