Putyin: egyáltalán nem bántam meg az offenzíva megindítását
Vlagyimir Putyin orosz elnök pénteken kijelentette, hogy az Ukrajnában harcoló orosz tartalékos erők behívása, amelyet a Kreml egyes szövetségesei kaotikusnak minősítettek, létfontosságú volt a frontvonal megtartásához.
A harctéren történtek
Putyin azt mondta, hogy nem bánja meg Oroszország ukrajnai háborúját, amely egyébként azóta megfeneklett. Azt is elmondta, hogy a katonai mozgósítás során már 16 ezer tartalékos került a harctérre, ahol szükség volt rájuk. Szerinte “lehetetlen” csak az orosz szerződéses csapatokkal tartani a frontot. Azt mondta, hogy a behívás néhány héten belül befejeződik. Továbbá Oroszországnak jelenleg nincs szüksége arra, hogy újabb tömeges csapásokat mérjen Ukrajnára. Napok óta rakéták záporoznak az ukrán városokra, köztük Kijevre, miközben találgatások szerint Moszkva precíziós fegyverkészletei kimerülhetnek – írja a Reuters.
Az oroszok által támogatott erők az elmúlt három napban taktikai előrenyomulást hajtottak végre Bahmut város központja felé, és valószínűleg a várostól délre fekvő falvakba is behatoltak – közölte Nagy-Britannia. Egy Ukrajnával szomszédos orosz régió közölte, hogy felkészült a Herszon városrészből érkező menekültek fogadására. Az ukrán fegyveres erők az elmúlt hónapban több mint 600 települést foglaltak vissza, köztük 75-öt a stratégiai fontosságú Herszon régióban – közölte a kormány. Az elcsatolt Krím félsziget és Dél-Oroszország közötti hídon keletkezett károkat csak jövő nyáron fogják kijavítani – áll az orosz kormány honlapján közzétett dokumentumban, amely szerint a múlt héten robbanás történt.
Diplomáciai kérdések
Elon Musk szerint a SpaceX nem tudja “korlátlanul” finanszírozni a Starlink internetszolgáltatást Ukrajnában, miután egy jelentés szerint rakétatársasága a Pentagontól kért segítséget a finanszírozáshoz az országban.
A Kreml szóvivőjét, Peszkovot idézte az Izvesztyija című újság, amely szerint Oroszország “különleges katonai műveletének” céljait tárgyalások útján is el lehet érni.
Gazdaság
A Danone francia élelmiszeripari vállalat bejelentette, hogy oroszországi tejtermék- és növényi alapú élelmiszerüzletágának megszüntetését tervezi. A tranzakció akár 1 milliárd eurós értékvesztést is eredményezhet.
Oroszország aggályokat fogalmazott meg az Egyesült Nemzetek Szervezeténél a fekete-tengeri gabonaexportról szóló megállapodással kapcsolatban. Ráadásul kész elutasítani a megállapodás jövő hónapban történő megújítását, ha nem foglalkoznak követeléseivel – közölte a Reuters-szel Oroszország genfi ENSZ-nagykövete.
Putyin orosz elnök azzal a tervvel kecsegtetett Erdogan török elnöknek, hogy több orosz gázt szivattyúzna Törökországon keresztül. Ez új ellátási “csomóponttá” tenné Törökországot, így próbálva megőrizni Oroszország energetikai befolyását Európával szemben. Erdogan utasította az energiaügyi minisztériumot, dolgozzon egy törökországi gázközpont kiépítésén.
[hm_embed link=”https://hellomagyar.hu/2022/10/14/belathatatlan-kovetkezmenyek-oroszorszag-felrughatja-a-gabonaszallitasi-egyezmenyt/” ][/hm_embed]
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Vandál harcosok sírját tárták fel Lengyelországban
Az észak-koreai hotel, amely felemésztette az ország GDP-jének 5%-át, de vendége még nem volt
A Hold vulkánjai még a dinoszauruszok korában is aktívak voltak
Az ukránok megtalálták a Fekete-tengeri flotta új rejtekhelyét, és már célba is vették
Így irányították a Mongol Birodalmat titokban az uralkodók sámánjai
Ezért életveszélyes gyógyszerre inni