Kezdenek végleg megtörni az európai dolgozók
Mostanában sok szó esik arról, hogy a munkavállalók rugalmasabb munkaidőt követelnek, tömegesen hagyják el munkahelyüket, vagy a “csendes kilépést” választják a munkahelyen. Ez nem véletlenül van így.
Az egyik tényező e trendek mögött az, hogy manapság sokan annyira szoronganak és levertnek érzik magukat, hogy kiutat keresnek rossz közérzetükből. A COVID-19 világjárvány, az ukrajnai háború és most a megélhetési válság soha nem látott módon rontja az európai munkavállalók morálját és termelékenységét – derül ki a LifeWorks jóléti szolgáltatásokat nyújtó vállalat kutatásából.
Áprilisban több mint 500 ember vett részt egy online felmérésben Franciaországban, Németországban, Olaszországban, Spanyolországban, Hollandiában és Lengyelországban. A válaszolók közel fele azt mondta, hogy érzékenyebbnek érzi magát a stresszre, mint a világjárvány előtt. Egyharmaduk azt mondta, hogy mentális egészségük negatívan hat a termelékenységükre – olvasható az Euronews cikkében.
Összességében a LifeWorks által megkérdezettek 41 százalékát tekintették magas kockázatúnak a mentális zavarok, például a diagnosztizált szorongás és depresszió szempontjából. Ez majdnem háromszorosa annak az aránynak, amelyet a 2017-2019-ben, a világjárvány előtt végzett felmérések során találtak.
A bezártság sem segített
“Ez az időszak szerintem figyelemre méltó lesz a történelemben a népesség által átélt könyörtelen felfordulás miatt” – mondta Paula Allen, a LifeWorks globális kutatási vezetője az Euronews Nextnek. “Ha belegondolunk abba, hogy az európaiak min mentek keresztül az elmúlt időszakban, akkor igazán megértjük, hogy miért történt ez. Ott volt ez a világjárvány, a világjárvány gazdasági hatása, a fokozott elszigeteltség, a kontrollvesztés érzése” – mondta.
“És amikor már kezdtük látni a fényt az alagút végén, felbukkant az ukrajnai háború”.
A jelentés szerint a fiatalabbak, a nők, a szülők és az alacsonyabb jövedelműek küzdenek a legjobban. Allen szerint a jövedelem és a mentális egészség közötti összefüggés “nagyon erős”. “Most már az európai munkavállalók is egyre jobban aggódnak a magas infláció miatt és amiatt, hogy nem tudnak megélni” – mondta. A válaszadók több mint egyharmada jelezte, hogy nincs vésztartaléka, amelyre támaszkodhatna.
A felmérés alapján, amely többek között a stressz, a szorongás, a depresszió és az elszigeteltség szintjét vizsgálta, a legalacsonyabb mentális egészségügyi pontszámot Lengyelországban (53,6) mérték, majd Spanyolországban (57,1), Franciaországban (57,4), Olaszországban (58,4), Németországban (62,3) és Hollandiában (67,9). Mindezen országok mentális egészségi állapota “feszült” volt, ami messze elmarad az “optimális” kategóriától, amely 80 és 100 közötti pontszámot jelent.
A válaszadók több mint fele úgy vette észre, hogy kollégái is érzékenyebbek a stresszre, mint a világjárvány előtt. Ez rávilágít a munkahelyi feszültségek fokozódására, például arra, hogy “valaki egy kicsit jobban bekattan, vagy valaki egy kicsit távolságtartóbb” – mondta Allen.
[hm_embed link=”https://hellomagyar.hu/2022/11/05/hihetetlen-haromszor-is-elgazolta-magat-autojaval-egy-svajci-no/” ][/hm_embed]
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Oroszország állatkerti állatokat adott Észak-Koreának a katonákért cserébe
Magyar származású hírességeket idéz meg egy lenyűgöző animációs kisfilm
Ismét adventi vonatokkal utazhatunk a bécsi és zágrábi karácsonyi vásárokra
Egy rabszolga előzhette meg Magellánékat a Föld megkerülésében
Ez a 2 centiméternél is kisebb fosszília lehet a hiányzó láncszem az evolúcióban
Putyin hajlandó lezárni a háborút, de ez korántsem ilyen egyszerű