VIDEÓ: A világ legerősebb hadserege összefogott a világ legjobb hegyvidéki haderejével, Kína dühöng
India és az Egyesült Államok nemrég fejezte be a 18. alkalommal megrendezett “Judh Abhjasz 2022” (Yudh Abhyas 22) közös hadgyakorlatát, ami Pekingben kiverte a biztosítékot.
A külpolitika szálai nem is olyan egyszerűek, amit mi sem mutat meg jobban, mint India helyzetét. Sok esetben Oroszországgal és szövetségeseihez soroljuk az ázsiai nagyhatalmat, ám úgy tűnik, hogy ez sem fekete és fehér. India fenntartja a kapcsolatot az amerikaiakkal is, sőt, közös hadgyakorlatokat is végrehajtanak, Kína nagy bánatára.
Judh Abhjasz 22 hadgyakorlat a hegyekben
A gyakorlatra Indiában a dombos Uttarakhand államban került sor. A 2800 méter magasan fekvő Auli mintegy 100 kilométerre van a tényleges ellenőrzési vonaltól, amely a kínaiak által birtokolt területeket elválasztó vitatott határvonal.
India és az Egyesült Államok elutasította Peking tiltakozását, mondván, hogy “ez nem tartozik rájuk (Kínára)”.
Az együttműködő hadseregek álláspontja szerint a november 15. és december 2. közötti gyakorlaton keresztül az amerikaiaknak az volt a dolguk, hogy gyakorlati tapasztalatokat szerezzenek a “hegyi hadviselésről”, amelyben nekik nincs sok tapasztalatuk, ugyanakkor az indiaiak elitalakulatai a világ vitathatatlanul legnagyobb és legtapasztaltabb hegyi hadserege.
India magashegyi védekezésének és támadásának olyan jó híre van, az USA pedig tanulni szeretne, hiszen a világ első számú katonai hatalma nem rendelkezik lehengerlő múlttal a hegyvidéki harcokban, jó példa erre Vietnam és Afganisztán. Oszama bin Laden, Amerika akkori első számú közellensége a 9/11-es támadások után évekig az afganisztáni hegyekben bujkált. Az amerikai biztonsági erőknek nem sikerült elfogniuk vagy megölniük őt, amíg Afganisztánban tartózkodott. Miután átköltözött Pakisztánba, felkutatták és megölték, írja az EurAsianTimes.
Az elmúlt években az Egyesült Államok számos ellenfele komoly fejfájást okoztak Washingtonnak, amikor a hegyvidékeken kellett volna sikeres behatolást végrehajtani. Az amerikai drónok és különleges erők nem tudták semlegesíteni az Al-Kaidát, a tálibokat, az Iszlám Államot, a Boko Haramot és a mexikói bűnözőket sem. Ez megmagyarázza azt is, hogy a nagy drogkartellek és a dzsihadisták miért ássák be magukat továbbra is a hegyi rejtekhelyekre.
A hegyvidéki terepen támadó, védelmi és stabilitási műveleteket végrehajtó gyalogsági századoknak képesnek kell lenniük alkalmazkodni és ügyesen kihasználni a környezeti kihívásokat. A hegyvidékmagasabb pontjait a járható utak hiánya jellemzi. A motorizált járművek használata gyakran korlátozott, ami a küldetések végrehajtását a lovas egységekre kényszeríti. A hegyvidéki környezetben zajló konfliktusokat gyakran szakasz- és osztagszinten vívják, mivel a terep általában nem támogatja a nagy egységek találkozását és manőverezését. A hegyvidéki terep tagoltsága hosszú időre elválaszthatja a brigádokat a zászlóaljaktól, a zászlóaljakat a századoktól, a századokat pedig a szakaszoktól.
A hegyvidéki környezetben a magasság növekedésével a terep általában egyre zordabbá és korlátozóbbá válik, ami szükségessé teszi a feladatok decentralizált végrehajtását a leszerelt szakaszok és szakaszok által.
#YudhAbhyas 2022 Opening Ceremony pic.twitter.com/Gar1iYrEkF
— Aswini Santra🇮🇳 (@SantraAswini) November 27, 2022
Amerikai kiképzés
2020-ban az amerikai kongresszus 30 millió dolláros finanszírozást hagyott jóvá az amerikai katonai felkészültség megerősítésére. Az amerikai hadseregnek egy hegyi hadosztálya van, amely a 10. hegyi hadosztály (LI) nevet viseli. A gyakorlati tapasztalatszerzés érdekében az LI partnerséget kezdett a chilei hadsereg hegyi hadviselési iskolájával, hogy amerikai katonákat vegyenek fel minden egyes jövőbeni négy hónapos tanfolyamra. A chilei hegyek sokkal magasabbak, mint az európaiak, ahol a NATO-csapatok, köztük az amerikaiak is, egyébként magashegyi háborúkra képeznek ki.
India fölénye a magasban
A zord magasságokban a csapatoknak tudniuk kell, hogyan kell síléceken leereszkedni és lőni a fegyverekkel, vagy vontatókötelet használni az áldozatok evakuálásához. És éppen itt van az indiai hadsereg előnye. Huang Guozhi, a kínai “Modern Weaponry” magazin vezető szerkesztője szerint “Jelenleg a világ legnagyobb és legtapasztaltabb országa a fennsík- és hegyvidéki csapatok terén nem az USA, Oroszország vagy bármelyik európai nagyhatalom, hanem India”.
Huang azt írja:
“A 12 hadosztály több mint 200 ezer katonájával az indiai hegyi haderő a világon”.
Huangot, úgy tűnik, lenyűgözi, ahogyan az indiaiak harcoltak a kínaiakkal Galvánál, győztek a Kargil-háborúban, és uralták a Sziachen-gleccsert, mindezt a hatalmas Himalája hegyvonulatában.
Azt is megjegyzi: “Az indiai hadsereg sokat költött az Egyesült Államokból származó fejlett nehézfelszerelésre, beleértve az M777-est, a világ legkönnyebb 155 mm-es vontatott tarackját, és a Chinook nehéz szállítóhelikoptert, amely a löveget emeli, hogy növelje a tűztámogatási és páncéltörő képességeit”.
Így tekintve, amikor egyrészt az amerikai magaslati technológiák, fegyverek és platformok, másrészt India operatív stratégiája és taktikája a hegyi hadviselés területén együtt működik, ez egy hatékony kombinációvá válik a közös gyakorlatokon, amelyből mind az USA, mind India katonái sokat tanulnak.
És pontosan ez volt a “Judh Abhjasz 2022” mottója, amelyen az amerikai hadsereg katonái a 11. légideszant hadosztály 2. dandárjából és az indiai hadsereg katonái az ASSAM ezredből vettek részt.
A gyakorlat egyben megerősítette az India és az Egyesült Államok közötti védelmi kapcsolatokat is. Ez összhangban volt Lloyd Austin amerikai védelmi miniszter áprilisban tett kijelentésével, miszerint “az amerikai-indiai katonai kapcsolat korunk egyik legkövetkezetesebb partnersége”.
És egy kis buli is belefért:
Rock and roll concerts in the Himalayas after successful culmination of Yudh Abhyas 2022
— Anish Singh (@anishsingh21) December 4, 2022
[hm_embed link=”https://hellomagyar.hu/2022/11/26/na-ez-szep-lesz-kina-akar-katonailag-is-egyuttmukodne-eszak-koreaval/” ][/hm_embed]
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Egy tokaji szálloda is bekerült Európa legjobbjai közé
Oroszország állatkerti állatokat adott Észak-Koreának a katonákért cserébe
Magyar származású hírességeket idéz meg egy lenyűgöző animációs kisfilm
Ismét adventi vonatokkal utazhatunk a bécsi és zágrábi karácsonyi vásárokra
Egy rabszolga előzhette meg Magellánékat a Föld megkerülésében
Ez a 2 centiméternél is kisebb fosszília lehet a hiányzó láncszem az evolúcióban