Vagy más ellenségeiket. Kitalálták ugyanis azt, ami még senkinek sem sikerült, nevezetesen, hogy miképp tudják az űrből félrevezetni az amerikai légvédelmi, rakétaelhárító rendszert. A számítógépes szimulációk biztató eredményt hoztak, ha sikerül megvalósítani és felszerelni a kínai hadsereget a megfelelő technológiával, akkor Kína globális ellenfelei, leginkább az Egyesült Államok és szövetségesei nagy bajba kerülhetnek.
A kínai mérnökök kitalálták hogyan zavarhatják össze az amerikai védelmet
A Daily Mail cikke szerint kínai mérnökök sikeresen vetették alá számítógépes tesztelésnek egy elterelő űrcsapás lehetőségét, ami túlterhelné és kimerítené az ellenfél légvédelmi rendszerét és így védtelenné válhatna akár egy nukleáris csapással szemben is.
A rakéták elleni védekezés lényege ugyanis jelenleg az, hogy ha a radarok bemérnek egy ellenséges objektumot, akkor ráállnak és a légvédelem vagy az automatikus rakétaelhárító rendszerek kilövik. Így még a légkörben felrobban az adott atomtöltet, nem ér el lakott települést vagy katonai objektumot. A kérdés csak az, hogy meg lehet-e zavarni ezt a rakétaelhárító rendszert. Úgy tűnik, a kínaiak rájöttek, hogy miképp lehetne.
Kínai mérnökök szerint ugyanis sikeresen zárultak a számítógépes szimulációk egy olyan elterelő támadás végrehajtására, ami teljesen kimeríti az ellenség rakétavédelmi rendszerét.
A kínaiak azt találták ki, hogy elindítanak egy elterelő rakétát a cél felé, amelyet az ellenség bemér. Ám ez a rakéta az űrben több kisebb rakétára esik szét, amelyek interferencia-berendezéseik segítségével folyamatosan hamis jelekkel bombázzák az ellenség radarrendszereit. Mivel minden egyes fantomjel valódinak hat, így mindegyikre kilő a légvédelem egy-egy elhárító töltetet, csakhogy teljesen fölöslegesen, hisz semmit nem fognak eltalálni. Ráadásul a rakéták egymástól távolodnak majd és változtatják a kibocsátott jeleket is, teljesen összezavarva a radarokat.
- Ez is érdekelhet: Meghökkentően rossz esélyei lennének az amerikaiaknak Kínával szemben egy háborúban
Kevés az atomtöltet, ezért okosabban kell őket felhasználni
Ezzel párhuzamosan viszont, miután elfogytak az elhárító rakéták, megindul a valódi támadás és az igazi nukleáris töltet. Csakhogy annak elhárítására már nem lesz az ellenségnek fegyvere. A “fantom űrcsapás” névre hallgató taktika egyszerűnek tűnik, feltehetnénk a kérdést, hogy eddig miért nem találta ezt már ki valaki, de a megvalósítás nem olyan egyszerű.
A kínai mérnökök szerint űrből generálni félrevezető jeleket rendkívül nehéz, de megoldották szerintük “okos tervezéssel”. Legalább is ezt állította a csapat vezetője Zsao Janli, a kínai néphadsereg vezető mérnöke a South China Morning Postnak. Ő annak a kínai katonai egységnek a tagja, amely folyamatosan technológiai újításokon dolgozik Közép-Kínában és csak egy száma van, a 63891-es csoport. A pozitív számítógépes szimulációk után most a projekt a mérnöki, a megvalósítási szakaszba léphet, tette hozzá.
Elmondásuk szerint rátalálltak a radarállomások egy olyan gyenge pontjára, ahol a jelek keverednek és elhomályosulnak. Ha megvannak bizonyos információk az ellenség radarállomásairól, akkor a végrehajtás megvalósítható lesz a kínaiak szerint.
Kínának lényegesen kevesebb nukleáris fegyvere van, mint az Egyesült Államoknak és Oroszországnak, és kormánya sokat fektetett olyan alternatív technológiák fejlesztésébe, mint például a rakétavédelmi rendszerek támadásának módszerei, írja a Daily Mail.
[hm_embed link=”https://hellomagyar.hu/2023/02/12/ugy-tunik-hogy-amerika-most-tenyleg-nagyon-beragott-kinara/” ][/hm_embed]
Source: Daily Mail
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
A világ leggyorsabb tesztpályája, ahol kanyaródás nélkül lehet maximális sebességgel száguldani
VIDEÓ: A világ legnagyobb halszaporodóhelyét fedezték fel
A magyar ipar úttörője, az ágyúk és vasúti kerekek mestere: Ganz Ábrahám
Miért nem tudjuk a villámokat energiafejlesztésre használni?
Mi a legnagyobb eddig ismert prímszám?
Hány nukleáris fegyvert használtak eddig a történelem során?