Ezek a kőgolyók lennének az északi Rosette-i kő?
A neolitikus kőgolyók Skóciában, Írországban és Norvégiában talált titokzatos kőgömbök, amelyek évszázadok óta fejtörést okoznak a régészeknek. Végre azonban meg lehet a magyarázat ezekre a tárgyakra, ami megmutatja, hogy lehetséges kapcsolatuk van az első csillagászati órákkal és a modern időmérés kialakulásával.
Crichton E.M. Miller író, kutató és a Chartered Institute of Logistics and Transport tagja, aki a The Golden Thread of Time című könyvében szabadalmaztatta és publikálta a kereszténység előtti kereket vagy napkeresztet, mint a navigáció, a földmérés és a csillagászat gömb alakú dőlésmérőt a bronzkorban a neolitikus kőgömbökből készült “vízmértéket” használva.
A bronzkori navigációs módszerek kutatása során Miller kísérleteket végzett a 2022-es őszi napéjegyenlőség idején Skócia nyugati partvidékén, a Skóciában, Írországban és Norvégiában talált titokzatos kőgömbök modelljeinek felhasználásával.
Csillagászati órák
Az Ancient Origins szerint az időt egykor a csillagok, a Nap és a Hold megfigyelésével tartották számon. Ez vezetett a 14. században az első csillagászati óra feltalálásához az olaszországi Padovában. Ez az óra a Föld, a Nap és a Hold mozgásának a tizenkét állatövi jegyhez viszonyított méréséből jött létre. A Nap helyzete az év előrehaladtával más-más állatövi jegyben vált óramutatóvá, megjelennek a Hold különböző fázisai, a Földet pedig egy gömb ábrázolta. A 18. században ez az újítás vezetett Harrisons H4-es órájához, amellyel a hosszúsági fokot a tengeren is meg lehetett találni.
Az első huszonnégy órás óra megépítése segíthet megmagyarázni a több száz, főként Skóciában talált, díszített és faragott ősi kőgömböt, azokat napórának tekintve.
Kőgolyók, mint napórák
Ezek a kőgolyók ugyanúgy képesek tükörképeket és árnyékokat vetni, mint a modern csiszolt gömb alakú napórák.
A kőgolyókat petroszféráknak nevezik, és mindegyik közel azonos méretű és súlyú. A legtöbbet Aberdeenshire-ben találták, a legszebbet pedig a Don folyó környékén, és a felfedezés földrajzi helye után Towie Ballnak nevezték el.
A Towie Ballt finom jelzések borítják, amelyeket eddig senki sem tudott megfejteni. Ráadásul egyesek szerint befejezetlen, mivel az alja üres. A régészek a gránitból faragott, körülbelül 7 centiméter átmérőjű gömb után több mint négyszáz hasonló méretű és súlyú kőgömböt találtak. Az is kiderült, hogy hordozhatónak tervezhették őket. Miller egyetért ezzel az értékeléssel, és úgy véli, hogy ezek a gömbök a modern karórák megfelelőjeként működhettek, és segítségükkel bárhol megállapítható volt a pontos idő.
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Magyar fejlesztésű elektromos midibusz kerül ki az utakra
Az 1925-ös petricsi incidens: amikor egy kóbor kutya miatt tört ki a háború
Ukrajna csak „tesztpálya” az Oresnyik rakétának Zelenszkij szerint
Erdély Bermuda-háromszöge: a hátborzongató Hoia-erdő
Stonehenge, megdöbbentő felfedezés: Az oltárkő eredete újraírhatja a történelmet
Ahol leghalálosabb kórokozók lakoznak: Az Egyesült Államok titkos laborja