Lehetséges lenne, hogy ez a festmény egy időutazót ábrázol?
Időről időre felbukkan egy régi festmény az interneten, miután az emberek évekkel később úgy vélik, hogy egy időutazót látnak rajta.
Persze nem ez a helyzet, de ez nem akadályozta meg az embereket abban, hogy ismét elhiggyék, hogy egy másfél évszázaddal ezelőtti festményen szereplő alakok sétálgatnak az erdőben, és okostelefonon olvasgatják a híreket. Ezúttal Ferdinand Georg Waldmüller ‘Die Erwartete’, azaz ‘A várt’ című festményén van a sor, amely a New York Post szerint “zavarba ejtette” az internetezőket, számol be az IFLScience.
Bár nem kizárt, hogy a szóban forgó nő a jövő valamelyik messzi-messzi pontjáról utazott vissza az időben, majd megunva a portréfestést, megnézte az értesítéseit. Az észszerű, és egyben legegyszerűbb magyarázat persze az igazság. A nő a festmény idejéből származik, és egy könyvet tart a kezében.
Internet baffled by woman appearing to hold an iPhone in an 1860 painting https://t.co/NTIbPlwLcs pic.twitter.com/HTfzWDOu9y
— New York Post (@nypost) April 28, 2023
But it’s not, it a small bible many books in the mid-1800s were made to carry in the palm of the hand pic.twitter.com/ZLZiH3zUh6
— The Daily News Opinion 👲🚲🗞️ (@TheDailyPretzel) April 28, 2023
“A Waldmüller-festményen látható lány nem az új telefonját nyomkodja, hanem templomba megy, kezében egy kis imakönyvvel.” Így oszlatta el az időutazás minden reményét Gerald Weinpolter, az austrian-paintings.at művészeti ügynökség vezérigazgatója. A telefont utoljára 2017-ben látták, az imakönyvből sugárzó képernyőfényt photoshop segítségével adták a képhez.
“Engem leginkább az ragadott meg, hogy a technológia változása mennyire megváltoztatta a festmény értelmezését” – tette hozzá Peter Russell blogger – “és bizonyos értelemben az egész kontextusát kihasználta”.
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
A legfalánkabb fekete lyuk megválaszolhatja a csillagászok egyik legégetőbb kérdését
Egymillió embert sújtott ez a titokzatos betegség, majd nyomtalanul eltűnt
Íme Egyiptom kevésbé ismert piramisai a Középbirodalom korából
Miért Csókolózunk? Az Evolúciós Gyökerek a „Gondozó Végső Csókja Hipotézisben” Rejlenek
Noé bárkájához vezethet el a lenyűgöző 3000 éves térkép
Elhunyt szeretteinkkel beszélgetni AI segítségével? – A „digitális feltámadás” etikátlan, illegális és nem segít a gyász feldolgozásában