Idén is húzónevekkel tartották meg az Országos Keresztény Vállalkozói Konferenciát – beszámoló
Az ötödik alkalommal megrendezésre kerülő Országos Keresztény Vállalkozói Konferencia szervezői nem bízták a véletlenre a sikert. Olyan húzónevekkel rukkoltak elő, mint például Moldován András vállalkozó, Böjte Csaba atya, Pindroch Csaba színész és Pál Feri atya. Helyszíni riportunkat olvashatják:
Április 27-én az UP Rendezvénytér várta azokat a vállalkozókat, akik a keresztény értékrend mentén igyekeznek boldogulni az üzleti világban. A rendezvény házigazdája Süveges Gergő volt, míg Sipos Zoltán a szervezésért volt felelős.
A konferencia felépítése nagyon praktikus volt, hiszen az előadások hossza nem volt túlnyújtva, 30 és 50 perc közötti felszólalásokat hallhatott a közönség, és két-három téma után mindig volt egy rövidebb pihenő is. A pihenőkben a “networking” jeggyel rendelkezők bemutatkozhattak más vállalkozóknak, és így erősíthették kapcsolatrendszerüket.
De hogy miért volt különleges ez az esemény? Viszonylag ritkán van olyan rendezvény, amely az üzleti világot és a keresztény értékeket összekapcsolja. A résztvevők száma meghaladta a 200 főt, ami jól mutatja, hogy van igény az ilyen konferenciákra. Az etikus, keresztény biznisz egy járható út, és ezt az előadók teljes mértékben magukévá tették a siker felé vezető úton.
Az idei Országos Keresztény Vállalkozói Konferenciát prof. Kellermayer Miklós előadása nyitotta meg, aki keresztény gondolkodóként Istenről, mint a tudomány csúcsáról beszélt, és többször hangsúlyozta, hogy az abortusz, azaz egy másik élőlény életének elvétele súlyos bűn. Az emberiség életvonalának kezdetét is Istenhez kapcsolja, hiszen élettelenből élőt csak ő tud alkotni, senki más, jelentette ki Kellermayer.
Pindroch Csaba Jászai Mari-díjas magyar színművész tanúságtételét hallgathatta meg a közönség, és kijelentette:
Az Istennel való üzletelés a legjobb. Ha elkezdesz üzletelni vele, tehát adsz másoknak, az Isten tízszeresen fogja visszaadni, így legyen ez az életfelfogásunk.
A Bankszövetség főtitkára, dr. Kovács Levente meglepő módon nem a bankszektorról beszélt, hanem a Biblia és a műgyűjtés közötti kapcsolatról. A felszólalása alatt megismertette a hallgatóságot egy egyedülálló kezdeményezéssel is, az Evangélium 21-gyel, ami egy magángyűjteményben ötvözte a kortárs magyar képzőművészetet és a hitéletet. A különleges kollekció 13 egységből áll, és jelenleg Rómában láthatják az érdeklődők, de várhatóan Brüsszelben és Párizsban is ki fogják állítani.
A délelőtti kerekasztal résztvevői: Bíró Bence Péter, Bedő Imre, Dabóczi Kálmán, Kiss Ulrich SJ, Gugg Zsolt, akik arról értekeztek, hogy nincs kompromisszum a kereskedésben, az üzletben is a hit segíthet, és Isten sokszor segíthet a legnehezebb döntések meghozatalában. Az is elhangzott, hogy ha nem fér bele keresztényként valami a még több profit érdekben, akkor nem fér bele.
A BioTechUSA vállalati kommunikációs és PR vezetőjeként is az etikus üzletpolitikát hangsúlyozta dr. Pintér Dániel Gergő, aki a sikeres étrendkiegészítőkkel foglalkozó magyar cégen keresztül mutatta be, hogy egy nagyvállalat is a profit mellett a társadalmi kérdésekkel, adakozással és segítségadással is foglalkozni.
Az adakozás a stratégiánk része kell legyen, és a profilunkhoz kapcsolódva igyekezzünk segíteni. Ezt azt jelenti a gyakorlatban, hogy a BioTechUSA nem kutyát sétáltat, hanem egészségüggyel és táplálkozással kapcsolatban igyekszik patrionálni szervezeteket. Egy sikeres cég tapasztalata számos esetben nagyobb segítség akár pénzbeli adománynál is, mondta Pintér.
Szintén érdekes megvilágításba helyezte a segítségadást is a kommunikációs szakember. Amellett, hogy edukáljuk a társadalmat egy-egy kampánnyal, vagy éppen segítünk egy civil szervezetnek, amellett a cég hírnevét is öregbítjük, ráadásul számos médiamegjelenést tudunk generálni. Tehát az adományozásnak számos pozitív hozadéka van a vállaltunkra nézve, sőt az akciókba ha bevonjuk a cég dolgozóit is, akkor egy újabb erős kapocs alakul ki, tehát munkaerő megtartó ereje is van jótékonykodásnak.
A közös ima és az ebédszünet után Moldován András nagyvállakozó előadása következett, aki az RTL Klub Cápák között műsorának egyik befektetője. Számos céget tulajdonol, és személyes hangvételű előadással igyekezett bemutatni vállalkozói hitvallását, stratégiáját. A lendületes monológ érintette többek között a munkatársakkal való törődést.
Moldován szerint a felhatalmazás önmegvalósításra nagyon fontos egy sikeres vállalatnál, hiszen a tehetséges és szorgalmas munkatársakat boldoggá kell tenni, amennyiben meg akarjuk őket tartani. Kijelentette, hogy ő nem hisz a home office intézményében, mert a kollektív intelligencia, tehát a munkatársak gondolatai összeadódnak, és ettől lesz igazán sikeres egy-egy projekt.
Meglepetés vendégként Csáky Soma és édesapja, László lépett a színpadra, és elmesélték, hogy Soma szörnyű balesete és csodával határos életben maradása hogyan hatott a családjukra, a hitéletükre és a környezetükre.
Pál Feri atya szokásos dinamikus stílusával juttatott el értékes gondolatokat izgalmas történeketeken keresztül a hallgatóságnak, és a viccek is jótékonyan hatottak a teremben ülőkre.
Csepregi Balázs a digitális marketingről tartott előadást, majd egy kisebb szünet után megérkezett Böjte Csaba atya. A dévai ferences Szent Márton és számos személyes történetet adott elő, illetve kihangsúlyozta, hogy bár ő egy katolikus rend tagja, de rengeteget kellett menedzseljen, vállalkozzon és kockáztasson, hogy több ezer árvát fenntartó intézményt tudjon létrehozni.
Az etikus üzletpolitikára ő is kitért.
Az a természetünk, hogy jók legyünk! Amikor rosszat teszel, akkor rosszul érzed magad, és ez megmutatja az igazi valónkat. Legyünk irgalmasszívűek – szólított fel Böjte atya.
A konferencia utolsó előtti előadása a Szólj be a papnak! “kerekasztal” volt, ahol a közönség kérdezhetett a jelenlevő egyházi személyektől. Legvégül dr. Kőműves Zsolt kapott szót, aki a keresztény értékrendű vezetőkkel szemben felállított elvárásokról beszélt.
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
VIDEÓ: A világ legnagyobb halszaporodóhelyét fedezték fel
A magyar ipar úttörője, az ágyúk és vasúti kerekek mestere: Ganz Ábrahám
Miért nem tudjuk a villámokat energiafejlesztésre használni?
Mi a legnagyobb eddig ismert prímszám?
Hány nukleáris fegyvert használtak eddig a történelem során?
12 ezer méter mély lyukat ástak a tudósok, hátborzongató dolgot találtak