A Roszkozmosz korábbi feje szerint teljesen kizárt, hogy a NASA valaha is landolt a Holdon
Dmitrij Rogozin, az orosz Roszkozmosz űrvállalat korábbi vezetője világbajnok a szemöldököt felvonó megjegyzésekben. A szókimondó politikus, akit tavaly kirúgtak az ország űrprogramjának igazgatói posztjáról, most a Telegramon vonta kétségbe azt a tényt, hogy a NASA több mint fél évszázaddal ezelőtt egy tucat űrhajóst juttatott a Holdra – szúrta ki az Ars Technica.
A posztja szerint Rogozin a hivatali ideje alatt kérte a Roszkozmoszt, hogy szolgáltasson neki “dokumentált bizonyítékot az amerikaiak Holdon tartózkodásáról”. Állítása szerint akkor minden igyekezete ellenére nem talált bizonyítékot.
“Nem volt világos számomra, hogy az Egyesült Államok a múlt század 60-as éveinek technológiai fejlettségi szintjén hogyan tudta megtenni azt, amit most sem tudnak?”
Rogozin megjegyzései jellegzetesen szókimondóak és szemtelenek. Ráadásul táptalajt szolgáltatnak a NASA Apollo küldetés Holdra szállásával kapcsolatos, a mai napig tartó tagadó összeesküvés-elméleteketnek, írja a Futurism.
Ironikus módon a Szovjetuniónak még saját űrhajója is volt a Hold körüli pályán, amikor Neil Armstrong és Buzz Aldrin, a NASA űrhajósai 1969-ben megtették történelmi első lépéseiket. Ez azt jelenti, hogy Oroszországnak rengeteg részletes adat áll rendelkezésére a Holdra szállásról, amely összességében hihetetlenül jól dokumentált kell, hogy legyen.
Rogozin korábban a SpaceX vezérigazgatójával, Elon Muskkal is többször összeütközésbe került.
“Ha rejtélyes körülmények között halnék meg, jó volt ismerni benneteket!”
Ezt tweetelte Musk tavaly, miután Rogozin közölte vele, hogy felelősségre vonják azért, mert az ukrán erőket Starlink internetes terminálokkal látta el. Most, hogy Rogozint az ukrajnai orosz invázió frontvonalába vezényelték, már nem ő irányítja az ország űrprogramját. Ami ezek után lehet, hogy nem probléma.
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
45 éve jár a kék metró második szakasza – Így épült a 3-as vonal déli szárnya
Építési engedélyt kapott a Magyar Építészeti Múzeum
A Föld leghosszabb hegyvonulata a tenger fenekén húzódik
Miért lélegezik szinte minden élőlény oxigént?
Mennyire van szükségünk az agyunkból a túléléshez?
Hogyan is történt pontosan a fukusimai atomerőmű-baleset?