Mégsem olyan egyszerű a neandervölgyi ember kihalásának története?
A neandervölgyi ember kihalása mögötti rejtély megfejtése évtizedek óta foglalkoztatja a kutatókat. A paleoantropológia világában rengeteg elmélet vet fényt ősi rokonaink sorsára.
Gibraltár a kirakós játék egyik kulcsfontosságú darabjaként tűnik fel, a közel 39 000 évre visszanyúló régészeti bizonyítékokkal. De hogyan tűntek el a neandervölgyiek a hatalmas spanyolországi és azon túli területeikről? A talán legelfogadottabb elképzelés, miszerint őseink diadalmasan váltották fel őket, lehet, hogy nem is olyan kézenfekvő, mint amilyennek gondoltuk.
Egyes kutatók egy alternatív narratívát javasolnak, amely megkérdőjelezi a hódításon keresztüli dominancia hagyományos hiedelmét. A régészeti rétegek feltárása során vita bontakozik ki, írja az Ancient Origins. Vajon a modern ember valóban kiszorította a neandervölgyi embert, vagy az együttélés és az azt követő eltűnés a valószínűbb?
Ez a magával ragadó időutazás felhívja a figyelmünket, hogy elgondolkodjunk azon, miként játszott össze a genetikai sokféleség, a változó tájak és az evolúciós szerencse. A neandervölgyiek öröksége pedig a saját DNS-ünkben él tovább, emlékeztetve bennünket ősi rokonságunkra.
Ha már neandervölgyiek:
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Űrhajó? Dehogy! Egy tanulmány szerint egy fejlett idegen civilizáció az egész csillagrendszerét terelheti
Létezett a természetben is nukleáris reaktor, és kevesebb, mint 2 milliárd éve még aktív volt
Eddig ismeretlen vulkánt fedeztek fel Magyarországon
Elképesztő: a gízai nagy piramisnak nem 4, hanem 8 oldala van
3200 évvel ezelőtt több civilizáció is egyszerre, rejtélyes módon hullott szét
Melyik régiókban és területeken található a legtöbb építkezési munka ma Magyarországon?