Mégsem olyan egyszerű a neandervölgyi ember kihalásának története?
A neandervölgyi ember kihalása mögötti rejtély megfejtése évtizedek óta foglalkoztatja a kutatókat. A paleoantropológia világában rengeteg elmélet vet fényt ősi rokonaink sorsára.
Gibraltár a kirakós játék egyik kulcsfontosságú darabjaként tűnik fel, a közel 39 000 évre visszanyúló régészeti bizonyítékokkal. De hogyan tűntek el a neandervölgyiek a hatalmas spanyolországi és azon túli területeikről? A talán legelfogadottabb elképzelés, miszerint őseink diadalmasan váltották fel őket, lehet, hogy nem is olyan kézenfekvő, mint amilyennek gondoltuk.
Egyes kutatók egy alternatív narratívát javasolnak, amely megkérdőjelezi a hódításon keresztüli dominancia hagyományos hiedelmét. A régészeti rétegek feltárása során vita bontakozik ki, írja az Ancient Origins. Vajon a modern ember valóban kiszorította a neandervölgyi embert, vagy az együttélés és az azt követő eltűnés a valószínűbb?
Ez a magával ragadó időutazás felhívja a figyelmünket, hogy elgondolkodjunk azon, miként játszott össze a genetikai sokféleség, a változó tájak és az evolúciós szerencse. A neandervölgyiek öröksége pedig a saját DNS-ünkben él tovább, emlékeztetve bennünket ősi rokonságunkra.
Ha már neandervölgyiek:
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Leonardo da Vincinek 6, ma is élő rokona lehet egy új kutatás szerint
Lavrov szerint az oroszoknak nem lenne hasznuk a fegyverszünetből, így nem mennek bele
Hortobágyi vadlovak mentik meg a kazahsztáni sztyeppét
Te ismered a budapesti Anonymus-szobor legendáit?
Felejtsd el Velencét és a Balatont: Itt érdemes nyaralni és ingatlant is venni
Tokaj: a borok királya és a királyok bora