Az egyiptomi fáraók temetkezési helyeit eddig is számos megoldatlan rejtély övezte, most pedig itt van egy újabb.
A tudósok nemrégiben egy rejtett, eddig ismeretlen folyosót találtak a gízai nagy piramisban, ami bárhová vezethet, írja a LADbible.
Az egyiptomi piramisok még évezredekkel az építésük után is lenyűgözik az embereket, a régészeket és az összeesküvés-elméletek híveit egyaránt.
Mindenféle elképzelés létezik a hatalmas építményekről, van, aki idegen civilizációkról beszél, míg mások ősi átkokról. De a bebizonyított igazság sokszor éppoly érdekes lehet, mint a fikciók.
Nemrégiben például a tudósok egy kilenc méteres rejtett átjárót fedeztek fel a Hufu-piramisban, amelyet Kheopsz (avagy más néven Hufu) fáraó számára építettek.
A felfedezés súlyát jelzi, hogy az egyiptomi idegenforgalmi és régiségügyi miniszter személyesen jelentette be. A politikus kiemelte, nagyon izgatja, hogy milyen lehetőségeket rejthet magában az átjáró, nemcsak a további feltárások, hanem az ország turizmusa szempontjából is.
Nem tudunk még részleteket
Ahogy a mostanihoz hasonló felfedezéseknél ez lenni szokott, valójában még szinte semmi biztosat nem tudunk elmondani a folyosóról, az sem egyértelmű, hogy egyáltalán mire való.
Ez persze valójában csak jó, hisz izgatottan várhatjuk az újabb híreket arról, hogy a szakértők mire jutnak. Nyilvánvalóan lesznek olyanok, akik figyelmeztetni fognak az ősi átkokra az olyan rejtett átjárókban, mint ez. De ez szerencsére nem tartja vissza a régészeket az alapos kutatástól.
A mostani felfedezést egyébként a Scan Pyramid nevű csoport tette. Ők 2015 óta a legmodernebb technológiát alkalmazzák annak érdekében, hogy kívülről is láthatták a piramis belsejét. Ennek érdekében nagy eredményességgel alkalmazzák többek között az infravörös technológiát.
Mostafa Waziri, az régészeti ügyekkel foglalkozó egyiptomi tanács vezetője is megosztotta gondolatait a friss eredményekről. „A fő kérdés az, hogy ezt a folyosót azért építették, hogy tehermentesítse a főbejáratot, vagy egy még felfedezésre váró tér miatt volt rá szükség” – emelte ki.
A szakember hozzátette, hogy folytatják a piramisok alapos, szisztematikus feltárását, és bíznak benne, hogy újabb titkokra bukkannak majd.
Kíváncsian várjuk a fejleményeket, csak a gonosz múmiákkal és az átkokkal vigyázzanak a kutatók.
Ez is érdekelhet:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Oroszország állatkerti állatokat adott Észak-Koreának a katonákért cserébe
Magyar származású hírességeket idéz meg egy lenyűgöző animációs kisfilm
Ismét adventi vonatokkal utazhatunk a bécsi és zágrábi karácsonyi vásárokra
Egy rabszolga előzhette meg Magellánékat a Föld megkerülésében
Ez a 2 centiméternél is kisebb fosszília lehet a hiányzó láncszem az evolúcióban
Putyin hajlandó lezárni a háborút, de ez korántsem ilyen egyszerű