Civilizáció előtti relikviákat fedeztek fel Görögországban
Görögország-szerte számos, a civilizáció előtti korszakból származó leletet fedeztek fel. Ezek közül néhányat a Smithsonian Channel “Titkok” (“Secrets”) című dokumentumfilmjében mutattak be.
A régészek 30 éven át fáradhatatlanul végeztek ásatásokat a Görögország délnyugati részén fekvő Püloszban. Ez a terület híres a sírkamrák gyűjteményéről, amelyek a görög mitológia idejéig nyúlnak vissza – írja a Greek City Times.
A legendás görög király, Nesztor palotáját Görögország legmélyebb ókori rejtélyeinek tárházaként tartják számon. A régész házaspár, Sharon Stocker és Jack Davis, három évtizedet fektettek ennek a helynek a feltárásába. Aprólékosan feltárták azokat a bizonyítékokat, amelyek fényt derítenek az ókori görögök mindennapi életére. 2015-ben figyelmük a palota falain túlra is kiterjedt.
Erőfeszítéseik váratlan sikert hoztak egy közeli elhagyatott ligetben: “Több követ észleltünk a talaj felszínén, ezért azonnal megkezdtük az ásatásokat” – mondta Stocker. Davis elmesélte: “Ahogy folytattuk az ásatásokat, egy szerény méretű akna négy falának körvonalai kezdtek kirajzolódni”.
A több mint egyhetes ásatás után a csapat erőfeszítései meglepő eredményt hoztak: egy komoly bronzréteget tártak fel. Davis kifejtette: “Az aknában körülbelül egy méteres mélységig jutottunk, és addig a pontig minimális leleteket találtunk. Ezután egy jelentős bronzrétegre bukkantunk: kulcsfontosságú pillanatot volt”.
Egy rendkívüli kincsesbányát tárt fel a pár, egy olyan példátlan leletet, amellyel több mint egy évszázada sehol sem találkoztak Görögországban. A leletek között nemesfémekből és ásványokból, köztük jelentős mennyiségű aranyból és ezüstből, valamint különböző drágakövekből készült gyönyörű tárgyak voltak.
“Voltak gyönyörűen megmunkált fegyverek, páncélok, lenyűgöző aranygyűrűk és ékszerek is, amelyeken bonyolult, hősies jeleneteket ábrázoló faragványok voltak.” Az ilyen kincsleletek szinte mindig előkelő sírra utalnak, és hamarosan a csapat egy férfi maradványaira bukkant.
“Közepes termetű volt, 30 és 35 év közötti” – mondta Stocker. “A lábcsontjai és a karcsontjai enyhén meghajlottak, ami arra utal, hogy nagyon-nagyon erős volt.” A férfi sírjában állatokat és mitikus fenevadakat ábrázoló képeket találtak, hasonlóan a közeli palota falain talált festményekhez.
A csapatot megihlette a görög legenda sasfejű oroszlánja, így a csontvázat “Griffin Warrior”-nak nevezték el.
A leleteket a következő videóban tekintheti meg:
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Újra látható lesz a Budavári Palota északi szárnyán a Hungária szoborcsoport
Putyin szerint az ukrajnai háború globális méreteket ölthet
Megtalálták az eddigi legősibb ábécét, és 500 évvel régebbi, mint a korábbi rekordtartó
Űrhajó? Dehogy! Egy tanulmány szerint egy fejlett idegen civilizáció az egész csillagrendszerét terelheti
Létezett a természetben is nukleáris reaktor, és kevesebb, mint 2 milliárd éve még aktív volt
Eddig ismeretlen vulkánt fedeztek fel Magyarországon