Ebben a két nagy török víznyelőben megtalálták egy kolostor romjait
A Cennet és Cehennem víznyelőket számos mítosz övezi. Érdekesség, hogy a kíváncsi látogatók leereszkedhetnek beléjük.
Lehet, hogy Törökország vallásilag ma muszlim többségű, de nagyon hosszú keresztény történelemmel rendelkezik. A mai Törökország területe sokáig a keresztény világ egyik legfontosabb helyszíne volt (még Szent Miklós, a Mikulás történelmi alakja is Törökországból származott). Ma Törökország-szerte számos lenyűgöző régi kolostort és templomot fedezhetünk fel, többek között a Cennet víznyelőben is.
A Cennet és a Cehennem (jelentésük mennyország és pokol) víznyelők Törökország két legnagyobb víznyelője. Úti célként a világ egyik legvonzóbb országa, amely a természeti szépségeket ősi romokkal és látnivalókkal ötvözi, írja a The Travel.
A törökországi Cennet és Cehennem víznyelői
A Cennet és a Cehennem két nagy, egymás melletti víznyelő a törökországi Taurus-hegységben. A hegység Törökország délkeleti partvidékén, a Földközi-tenger partján található, Ciprus szigetétől északra. A két víznyelő Törökország turisztikai célpontjaivá vált – bár Törökország számos más lenyűgöző látnivalója mellett igencsak háttérbe szorulnak.
Cehennem víznyelő:
- Mélység: 120 méter
- Szélesség: 60 méter
Cennet víznyelő:
- Mélység: 70 méter
- Szélesség: 110 méter
A kolostor és Zeusz temploma a Cennet víznyelőben
A Cennet víznyelő a kolostor maradványainak otthont adó víznyelő. Az 5. században Paulus építette, és Szűz Máriának szentelték, a kolostor építtetőjét pedig az épületen található négysoros feliratból ismerjük.
A hely ekkor a Kelet-római Birodalom része volt, körülbelül egy évszázaddal azután, hogy a Római Birodalom áttért a kereszténységre. Az 5. században a Kelet-római Birodalom párja, a Nyugat-római Birodalom hanyatlott és bukott el, elhalványulva.
A kolostor felfedezése közben érdemes megállni, és meghallgatni a kis földalatti patak csobogását is. Míg a Cennet (mennyország) nevű víznyelőben található a kolostor, addig a Cehennem (pokol) nevű víznyelő a monda szerint egy mitikus kígyószerű szörny lakhelye volt.
Ezek már az őskor óta istentiszteleti helyek. A Cehennem víznyelő az ókori görög mitológiában is szerepel. Zeusz itt tartotta ideiglenesen fogva Tüphónt, egy veszedelmes kígyóóriást, mielőtt az Etna alá zárta volna. Egyes legendák szerint Tüphón ebben a gödörben élt, és Zeusz Pán és Hermész segítségével megölte őt.
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Régi magyar megszólítások és köszönések, ahogy ma már ritkán hallani őket
Tényleg egy magyar királyról mintázták Lancelot lovagot? Egy izgalmas történelmi párhuzam
Csillagközi látogató lépett be a Naprendszerbe
Megnyílt Budapest első élelmiszer-outletje
Omladozik az egri vár másolata – a rendkívüli haditettről forgatott hatalmas sikerű film helyszínén jártunk
Rendkívüli: Több tízezer utas járatát törölték, budapesti járatokat is érint a francia sztrájk