Anne Askew, aki VIII. Henrik miatt a kínpadon és máglyán bűnhődött
A VIII. Henrik uralma alatti viharos korszakban Anne Askew története az elnyomással szemben tanúsított bátorság szimbólumaként maradt fenn.
Kiváltságos családba született, protestáns hitet vallott, és nyíltan megosztotta meggyőződéseit, derül ki az Ancient Origins beszámolójából. Műveltsége ellenére egy hívő katolikussal kötött házassága viharosra fordult. Férje kitagadta, ezért evangélistaként London utcáira vonult. Letartóztatták és őrizetbe vették, majd brutális kihallgatásoknak nézett elébe, és a londoni Towerben törvénytelenül kínpadra feszítették, amíg és egészen addig kínozták, amíg ínszalagjai fel nem adták a küzdelmet. De megbilincselve és elképzelhetetlen kínoknak kitéve sem volt hajlandó másokat belekeverni, vagy elárulni a hitét.
1546-ban pedig Anne-t kivégezték, és máglyán égették el. Ma a vallási üldöztetéssel szembeni dac szimbólumaként és protestáns mártírként tartják számon. Anne Askew egyike volt annak a két nőnek, akit a londoni Towerben kínoztak meg, öröksége pedig az emberi elszántság és tisztesség emlékeztetőjeként maradt fenn.
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Így ettek a történelem nagy seregei: Légiós lepény, kuruc szalonna, brit konzerv
Sziget Fesztivál botrány: A zenekar keményen üzent Orbánnak, kiállnak a palesztinok mellett, a szervezők is megszólaltak
Hogyan béreljünk lakást? Albérlet kisokos nem csak egyetemistáknak
KÉPEK: Gyönyörű új forintérmék kibocsátását tervezi a jegybank, ismerős arcok lesznek rajta
5+1 hűsítő Duna-parti bár, ahova be tudsz ülni a nagy hőségben Budapesten
Ez a zenekar már biztosan nem lép fel a Sziget Fesztiválon az Orbán-kormány miatt – FRISSÍTVE