Ilyen volt egy templomos lovag élete
Az 1095 és 1291 közötti időszakban a keresztes hadjáratok a kultúrák összecsapásaként bontakoztak ki, átformálva két kontinenst. A középkori keresztesek élete azonban korántsem volt átlagos. Egy lovag és egy közember különböző kihívásokkal szembesült ebben a kiszámíthatatlan időszakban.
Az epikus elbeszélések, mint például a Roland-ének, elősegítették a toborzást és propagandaként működtek. A keresztes hadjárathoz való csatlakozáshoz az elkötelezettséget szimbolizáló keresztet kellett az öltözékekre varrni. Ráadásul egy ilyen hadjárat lebonyolítása logisztikai bravúr volt, pláne ilyen távolságokba. Egyes seregek félúton fel is adták, mint Barbarossa, vagyis I. Frigyesé, aki a Szalef (Kalikadnosz) folyóba fulladt. A higiéniai gyakorlatoknak alkalmazkodniuk kellett a Szentföld száraz éghajlatához, a keresztesek így muszlim szertartásokat vettek át. Sajnos az antiszemitizmus akkoriban szerves része volt az életnek, és a zsidó közösségek gyakran váltak ennek célpontjává, számolt be az Ancient Origins.
A gyermekek keresztes hadjáratról és a negyedik keresztes hadjáratról szóló beszámolók rávilágítanak ezen háborúk összetettségére. A motivációk változatosak voltak, a megváltás keresésétől a személyes haszonszerzésig. Olyan befolyásos vezetők játszottak meghatározó szerepet, mint Oroszlánszívű Richárd, II. Fülöp és Barbarossa Frigyes.
A templomos lovagok védelmezőkből félelmetes erővé fejlődtek. A keresztes seregek ellátása kihívást jelentett, és néha olyan kétségbeesett intézkedésekhez vezetett, mint a kannibalizmus. Ezen kívül a hadjáratokat más borzalmas atrocitások is jellemezték. A kegyességéről ismert Szaladin egyiptomi szultán sem mutatott sokat híres jóindulatából a lovagok felé. A keresztes hadjáratok öröksége továbbra is vitatott, és a kulturális átalakulások és konfliktus összetett szövevényét hagyta maga után.
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Már egy éve hirdetik ezt a magyar kastélyt, mégsem kell senkinek
Ezek a bizonyítékai annak, hogy a magyar nyelv a finnugor nyelvcsaládba tartozik
Egy kutatócsoport szerint egy, a húrelméletet alátámasztó bizonyítékot figyeltek meg
Ukrajna 15 ezer harci robotot fog bevetni Oroszország ellen
Látványtervek: Megújul Budapest egyik legcsúnyább köztere
Isaszegi csata újrajátszása: látványos hagyományőrző csatabemutató a Szoborhegynél – képek, videó