Egy megtestesült hindu istennőnek hisznek egy nemrég született kislányt Indiában. Az ok pedig az, ami miatt a történelem hajnala óta különlegesnek gondolnak minden gyermeket és vagy rituálisan feláldozzák vagy megteszik az adott közösség szellemi vezetőjének: olyan testi adottságai vannak, amelyek kivételessé teszik őt.
A Daily Star brit bulvárlap számolt be arról a különleges esetről, hogy egy indiai kislány nemrég hét ujjal és hat lábujjal látta meg a napvilágot, amitől mindenki kiborult a környéken. Persze az orvosokra senki sem hallgat, akik szerint egy ritka genetikai probléma áll a jelenség hátterében. Még a saját családja is azt hiszi a csecsemőről, hogy ő egy hindu istennő megtestesülése.
Az összesen 26 kéz- és lábujjal rendelkező baba a Kaman közösségi kórházban született az indiai Rajasthanban múlt vasárnap. Hét ujja van mindkét kezén és hat lábujja mindkét lábán. Dr. BS Soni, az egyik orvos a kórházban állítja, hogy egy ritka genetikai mutációja van a lánynak, ám ez nem jelent különösebb problémát, mert egyébként teljesen egészséges. Semmi baja nem lesz attól, hogy kicsivel több az ujjai száma minden végtagján.
Ez is érdekelhet:
- Újfajta agysejtet fedeztek fel – áttörés az agykutatásban
- Részben emberi veséket növesztettek sertésekben – eljött a génsebészet kora?
Istennőnek hiszik pedig ez csak polidaktilia
A jelenség neve egyébként polidaktilia, azaz sokujjúság. A bostoni gyermekkórház szerint minden 500-1000. gyermeket érint világszerte, ám általában csak egy kéz érintett. Ez az eset tehát mindenképp egyedi.
A 25 éves édesanya, Sarju Devi el van ragadtatva. Családja szerint ugyanis a kislány a hindu istennő, Dholagarh Devi megtestesülése, ráadásul az ő temploma is a városban van. “Nagyon boldogok vagyunk”, mondta el az anyuka testvére a helyi tévében.
Az nem derült ki, hogy el akarják-e távolítani a plusz ujjakat műtétileg, bár ha valóban istennőnek hiszik, akkor jó eséllyel nem. Ezt azért szokták általában megtenni a gyermek egy és kétéves kora között, mert később egészségügyi kockázatokhoz, fejlődési rendellenességekhez vezethet. Az orvostudomány szerint a sokujjúság örökletes és a méhben alakul ki akkor, ha az ujjak kifejlődése túlságosan hosszú ideig tart.
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Mátyás kori várkastélyt építenek újjá
Új Ryanair járat indul Budapestről egy csodás horvát tengerparti városba
Ezek Magyarország legbiztonságosabb települései: tavaly egyetlen bűntényt sem regisztráltak
Ausztria is lezár 21 magyarországi határátkelőt
Varázslatos koreai udvari hímzések Budapesten
Saját magában ejthette csapdába prédáját a darázsfaj, amely a dinoszauruszok korában élt