Igaznak bizonyult a legenda a rejtélyes mexikói templommal kapcsolatban
A Nemzeti Őstörténeti és Történelmi Intézet (INAH) régészei megerősítették a mexikói Atlixco városában, a Cerro de San Miguelen található templomról szóló helyi legendát.
Az emberek nemzedékek óta beszélnek a domb tetején álló, a spanyolok előtti időkből származó templomról, amelyet most először tártak fel az INAH kutatói a mexikói kormány projektjének keretein belül.
A spanyolok megérkezése előtt a mai Atlixco területét először a teo-chichimecák, majd a xicalancák lakták, mielőtt a terjeszkedő azték birodalom leigázta volna őket, számolt be a Heritage Daily.
A források egy Cuauhquechollan nevű településre utalnak, amely a korai preklasszikus időszaktól a késő posztklasszikus kor közepéig folyamatosan lakott volt, és később 20 km-re délnyugatra, a mai Huaquechula területére települt át.
A régió fölé magasodik a Cerro de San Miguel, a vulkanikus eredetű hegy, amelynek csúcsán ma a Szent Mihály kápolna áll. A dombon a sétányok és kilátók javítására irányuló munkálatok során a régészek felméréseket és vizsgálatot végeztek a templom főrészében, más néven átriumában.
A kezdeti vizsgálat során földből és kövekből készült vastag építési töltésrétegeket tártak fel, amelyeket a sziklás csúcs kiegyenlítésére és egy platform létrehozására használtak. Az építési feltöltésen belül a kutatók agyagedénytöredékeket, kőszerszámokat és leleteket találtak. Ezek a késő preklasszikus és a korai posztklasszikus időszakból származnak.
A felszín alatti építményekre utaló nyomokat keresve a csapat 25 centiméter mélységig ásott az átrium jelenlegi szintje alatt, és egy fal által határolt mész- és homokpadló maradványait tárta fel. A 90 centiméteres mélységben végzett további ásatások egy második emeletet is találtak, ami megerősíti, hogy a dombtetőn két fázisban épült egy épület.
A kutatók szerint a felfedezés valószínűleg egy teokalli, egy általában egy csonka piramis csúcsára épített templom, ami megerősíti a spanyol hódítás óta az emberek nemzedékei által beszélt szájhagyományt.
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Ismét adventi vonatokkal utazhatunk a bécsi és zágrábi karácsonyi vásárokra
Egy rabszolga előzhette meg Magellánékat a Föld megkerülésében
Ez a 2 centiméternél is kisebb fosszília lehet a hiányzó láncszem az evolúcióban
Putyin hajlandó lezárni a háborút, de ez korántsem ilyen egyszerű
Tudod, mi a barbakán? Megmutatjuk a megmaradt magyarországi barbakánokat
Magyarország nagyon szomorú statisztikában világelső