Ilyen hatással lehet a Hamász Izrael elleni támadása a világra
Ian Bremmer politológus a Hamász izraeli civilek elleni kegyetlen támadása után elmagyarázza “a konfliktus történelmi hátterét, azt, hogy Izrael hogyan reagálhat, és mit jelent ez a zsidók, a palesztinok és a világ számára”.
Az Open Culture beszámolója szerint a cikk végén található videó kitér arra is, hogy “az Egyesült Államok hogyan vehet részt a globális válaszlépésekben, és hogyan lehet megbízható információkat találni a lélegzetelállító médiatudósítások és a háború ködössége közepette”. A beszélgetés házigazdája Helen Walters, a TED kurátori részlegének vezetője.
Putyin is kifejtette véleményét
Mint háborúkban jártas vezető, Vlagyimir Putyin orosz elnök az amerikai külpolitikát tette felelőssé az Izrael és a Hamász közötti háborúért, írja a Newsweek.
A konfliktusról szóló első nyilvános nyilatkozatában, amelynek során izraeli csapások érték a Gázai övezetet, miután a Hamász fegyveresei a hétvégén megtámadták Izrael déli részét, Putyin azzal vádolta Washingtont, hogy Izrael-barát politikája a palesztin nép érdekei ellen dolgozik.
Azt hiszem, sokan egyetértenek velem abban, hogy ez Amerika közel-keleti politikai kudarcának világos példája,
mondta Putyin kedden a Kremlben Mohammed Shiá asz-Szudáni iraki miniszterelnökkel tartott találkozóján.
Putyin azt mondta, hogy az Egyesült Államok megpróbálta “monopolizálni” a konfliktust, de “sajnos nem törődött azzal, hogy mindkét fél számára elfogadható kompromisszumokat találjon”, olvasható a Kreml honlapján található átiratban.
Kifejtette, hogy szerinte az Egyesült Államok “nem veszi figyelembe a palesztin nép alapvető érdekeit”, például “az ENSZ Biztonsági Tanácsának a független, szuverén palesztin állam létrehozására vonatkozó határozatának végrehajtását”.
Putyin több mint három nappal a konfliktus kezdete után tett megjegyzései tükrözik az orosz tisztviselők és médiaszemélyiségek azon véleményét, hogy a Nyugat volt az, aki nem tudta biztosítani a békét és a biztonságot a térségben.
Szergej Lavrov orosz külügyminiszter szerint a palesztin állam létrehozása a “legmegbízhatóbb” megoldás a béke érdekében Izraelben, a Kreml pedig közölte, hogy mindkét féllel kapcsolatban áll a konfliktus lezárása érdekében.
Biden elnök sem maradhatott ki
Joe Biden amerikai elnök “tömény gonoszságnak” nevezte a palesztin csoport Izrael elleni meglepetésszerű támadását, és figyelmeztetést adott ki, amely nyilvánvalóan az iráni támogatóknak szólt. Az Egyesült Államok növeli az Izraelnek nyújtott katonai segélyt, az első amerikai fegyvereket szállító repülőgép kedd este érkezett meg Dél-Izraelbe.
Közben izraeli harci gépek keddre virradó éjjel többször is bombázták Gázát, több mint 200 célpontot találva Gáza város egy olyan negyedében, amelyet a Hamász szerint a támadások indítására használt, jelentette a Reuters.
Az izraeli csapatok legalább 1000 palesztin fegyverest öltek meg a hírügynökség szerint, amely arról is beszámolt, hogy a gázai egészségügyi minisztérium szerint legalább 950 halálos áldozat van a palesztin enklávéban.
Jonathan Conricus, az Izraeli Védelmi Erők szóvivője közölte, hogy az izraeli hadsereg újjáépítette a Gáza körüli, áttört gátat. Emellett gyalogos, páncélos katonákat, tüzérségi alakulatokat, valamint 300 ezer tartalékost küldtek a gázai határ közelébe.
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Űrhajó? Dehogy! Egy tanulmány szerint egy fejlett idegen civilizáció az egész csillagrendszerét terelheti
Létezett a természetben is nukleáris reaktor, és kevesebb, mint 2 milliárd éve még aktív volt
Eddig ismeretlen vulkánt fedeztek fel Magyarországon
Elképesztő: a gízai nagy piramisnak nem 4, hanem 8 oldala van
3200 évvel ezelőtt több civilizáció is egyszerre, rejtélyes módon hullott szét
Melyik régiókban és területeken található a legtöbb építkezési munka ma Magyarországon?