Így néz ki egy 8 ezer éves víz alatti szellemváros a La Manche mélyén
Sokszor felmerülhet a kérdés, hogy mely civilizációk nyomai rejtőzködhetnek a víz alatt. De azon gondolkodtál már, hogy mi rejtőzik a La Manche csatorna mélyén?
A mélytengeri búvárok már igen, részben azért, mert a hideg víz és az erős árapály miatt a csatorna köztudottan nehezen felfedezhető hely.
Az egyik relikvia, amelyet kevesen láttak, egy 8000 éves civilizáció maradványa a Dogger-föld nevű helyen. Ez az a földterület, amely egykor a Brit-szigeteket Európával kötötte össze, derül ki az Indy100 beszámolójából.
A National Geographic csapata Albert Lin tudós vezetésével 2019-ben ment le oda, hogy megtalálja az elveszett várost.
Az első dolog, amit találtak, egy fa maradványai voltak, amely több mint 8000 évig élt a víz alatt. Ahogy a búvárok egyre mélyebbre merültek, egy fa szerkezetre bukkantak.
Olyan érzés, mintha egy ősi szellemvárosban lennénk, de a víz alatt.
Dogger-föld létezését először a 19. század végén erősítették meg, de csak körülbelül 100 évvel ezelőtt kezdtek véletlenül régészeti jelentőségű tárgyakat feltárni.
1931-ben egy vonóhálós halászhajó egy tőzegdarabot húzott ki halászat közben Norfolktól 40 kilométerre keletre. Egy agancshegyet találtak benne, amelyet valószínűleg lándzsaként használtak, és amely Kr.e. 10 000 és Kr.e. 4 000 közé tehető.
Visszatérve a felszínre, Lin elmondta, hogy úgy néz ki, “egy egész platform van odalent. Rétegesen, egyik darab a másikon, majdnem olyan, mint egy dokk”.
Hideg és sötét van odalent. De hihetetlen. Leereszkedsz ezen a vonalon, és a sötétségből előbukkan a régmúlt.
Garry Momber tengerészeti régész szerint a fa azért maradt fenn, mert ennyira oxigénszegény környezetben elkorhadni sem tudott. “Egyszerűen egyfajta anaerob, oxigénmentes környezetben konzerválódott. Ott maradt volna még sok ezer évig. De az utóbbi időben a régi táj elerodálódott, így találtuk meg ezt.”
A régész szerint az ilyen összetett szerkezetek megtalálása “nemzetközi jelentőségű”.
Ez 8000 éves. Ilyet nem mindennap találunk.
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Lehetséges, hogy az univerzum egy fekete lyuk belsejében van?
Ukrajna behatolása megtorpedózta Moszkva tervezett offenzíváját
A centuriók nemcsak a római hadsereg, de a társadalom alappillérei is voltak
Léggömbszerűen fújódik a legkülönlegesebb vulkán körül a talaj, a kutatók sem tudják, mikor törhet ki
Véres tisztogatás nyomaira bukkantak a waterlooi csata helyszínén
Felhőkarcoló méretű aszteroida közelít a Földhöz, és élőben láthatjuk