Oroszország szülésre kényszerítené a női fogvatartottakat a népességcsökkenés miatt
Az orosz Állami Duma egyik tagja azt javasolta, hogy a kisebb vádak miatt elítélt nőket engedjék ki a börtönökből, hogy teherbe eshessenek. Ezzel a hajmeresztő húzással az a céljuk, hogy az ország alacsony születési rátáját a magas halálozási időszak közepette növeljék.
2020 januárjában, mintegy két évvel azelőtt, hogy Oroszország megszállta Ukrajnát, Vlagyimir Putyin orosz elnök egy sor olyan intézkedést jelentett be, amelyek célja, hogy az Oroszországban születő gyermekek számát az egy nőre jutó 1,5 alatti átlagos születési arányszámról négy éven belül 1,7-re növeljék, derül ki a Newsweek jelentéséből.
A tervek között szerepelt az újdonsült anyák finanszírozása, és nem csak a két vagy több gyermeket nevelő családok “anyasági tőkéje”. Továbbá az alacsony jövedelmű családok számára nyújtott szociális juttatások és az ingyenes iskolai étkezés négyéves időtartamra.
2021-ben Oroszország termékenységi rátája 1,49 gyermekre csökkent egy nőre vetítve. Ez a Statista szerint az Orosz Föderáció legalacsonyabb értéke az elmúlt tíz évben. Az aggodalmakat fokozza, hogy az Ukrajna elleni háború folytatódik, és több mint 300 ezer katonát hívtak be a harctérre.
Amellett, hogy azt javasolta, hogy az elítélt nőknek engedélyezzék a fogamzást, Valerij Szeleznyov orosz duma-tag állítólag azt javasolta, hogy azok, akiket szabadon engednek, és mégis teherbe esnek, töröljék büntetésük hátralévő részét, írja a kelet-európai Nexta TV hírcsatorna.
Az Ukrajnában zajló háború nem tükrözi Oroszország termékenységi és népesedési problémáinak teljes képét.
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Megtalálhatták a Tejútrendszer ősi, ‘gonosz ikertestvérét’?
Félelmetes videó mutatja be a különböző kategóriájú hurrikánokat, és azt, hogy milyen pusztításra képesek
Így szigorított a NAV 2024-ben: könnyebben minősíthetnek kockázatos adózónak
Lerobbant az orosz kémhajó NATO-területen, a dánok és egy vontatóhajó kísérték vissza
Nobel-díjat kapott a mesterséges intelligenciáért, közben pedig retteg saját találmányától
Innen indultak a 20. századi Nobel-díjas tudósaink