Van egy bizonyos szög, amiből Földünket lefényképezve, teljesen másnak látszik lakhelyünk, mint amilyen. Akár nevezhetjük a “Föld sötét oldalának” is.
A Föld “sötét oldalán” csak víz van. Majdnem
Van egy adat, amit mindannyian bebiflázunk már nagyjából az általános iskolában: Földünk felszínének 71%-át víz borítja. Ha van otthon földgömbünk és megforgatjuk, akkor jól látszik, hogy ha azt az oldalát nézzük bolygónknak, ahol nincsenek kontinensek, akkor bizony egy űrbéli látogató teljesen másnak látja világunkat, mint a mi fejünkben rögzült kép. Egy hatalmas vízivilágnak, olyasminek, mint a Csillagok háborúja második klónozóbolygója, a Kamino.
Az iflscience.com cikke szerint egy intergalaktikus felfedező, amennyiben csak ezt az oldalát látja a Földnek, azt gondolhatná, hogy a legintelligensebb élőlények delfinszerű entitások, hisz szárazföld nincs, így szárazföldi fajok – mint az ember – nem is fejlődhettek ki. Íme a World of Engineering oldalon megjelent fotó, ami alapján teljesen más kép tárul az idegenek elé Földünkről, mint amihez a mi szemünk hozzászokott:
The side of planet Earth we aren’t used to seeing. pic.twitter.com/kZLCkE2P9X
— World of Engineering (@engineers_feed) November 18, 2023
Persze jön rögtön a replika. Ha körülbelül Kis-Ázsia magasságában fotózzuk a Földet sok száz kilométer távolságból, akkor pedig olybá tűnhet, mintha Földünket szinte csak szárazföld borítan, tengerek, óceánok pedig csak kis százalékban fedik felületét. Íme:
Another interesting view. pic.twitter.com/ZasQVMImgU
— Richard Ward, Esq. 🧪⚙️🇺🇸 (@RichardWWard1) November 18, 2023
A legtávolabbi pont más szárazföldektől
Egyébként a világ legtávolabbi földrajzi pontja a szárazföldektől a Point Nemo a déli Csendes-óceánon. A területhez legközelebbi szárazföld (sziget) 2689 kilométerre van. Ha tehát csendre és magányra vágysz, tuti érdemes ezt a területet választanod, bár itt nincs sziget, szóval egy hajóra biztosan szükséges lesz majd. Ha a Nemzetközi Űrállomás (ISS) épp átrepül a Point Nemo fölött, akkor bizony az ezeken a vizeken halászgató emberekhez a legközelebbi Sapiensek az űrállomáson találhatók. Az ISS ugyanis “csak” 400 kilométerre kering tőlük.
És hogy mire használjuk ezen elhagyatott vizeket? Tekintve, hogy az áramlatok kevés halat és embert hoznak errefelé, itt süllyesztik el a különféle kiszolgált műholdakat az oroszok, amerikaiak, stb. Itt pihen például a Mir is.
Itt egy érdekes videó a Point Nemo környéki óceánról:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Hogy úszta meg Oroszország Donald Trump vámjait?
Valóban létezett a legendás Bábel tornya? Most bizonyítékot találhattak rá!
Magyar tudósok segítségével fejtették meg a madarak repülésének titkát
Leonardo da Vinci robotlovagjától valószínűleg eldobtad volna az agyad
Kötelező program a lengyeleket kedvelőknek: hamarosan jön a Lengyel Filmtavasz
Ez történne veled, ha csobbannál egy nukleáris reaktor pihentető medencéjében