Azt gondolhatnánk, hogy környezetünkből már nagyjából mindent ismerünk, hisz modern tudomány már több mint két évszázada létezik, ezalatt pedig tudósok generációja jutottak el a világ legtávolabbi pontjaira is új növény- és állatfajok után kutatva. És bizony hatalmasat tévednénk.
Az persze talán a legtöbbek fejében ott motoszkálhat, hogy például a mélytengerek világának feltérképezésével csehül állunk. Ez logikus, hisz több ezer méter mélységbe ereszkedni csak speciális felszereléssel lehetséges, ez pedig nagy költséges mulatság. Nem véletlen, hogy innen bizony elképesztő élőlények kerülnek elő, melyek félelmet kelthetnek a gyanútlan szemlélőben. Képes beszámolónk erről ITT olvasható és készüljön fel mindenki arra, hogy lehet rémálmai lesznek a cikk elolvasása után.
Ami viszont ennél furcsább, hogy egyáltalán nem jelenthetjük ki még azt sem, hogy a szárazföldek élővilágát behatóan ismerjük. A Hamu és Gyémánt például EBBEN a cikkben mutatott be négy olyan gerinces élőlényt (tehát nem miniatűr ízeltlábúakat vagy hasonló, szemmel nehezen észrevehető állatokat), melyekről eddig nem is tudtunk. Egyikük például rögtön Leonardo DiCaprio nevét kapta.
Ezekről az állatokról eddig nem is tudtunk
A DiCaprio-féle csigaevő kígyó (Sibon irmelindicaprioae) például veszélyeztetett faj. A hatalmas, narancssárga szemű kígyó a panamai esőerdők lakója és 38 centiméter hosszúra is megnő, tehát egyáltalán nem észrevehetetlen, kb akkora, mint a karunk. Nevéből fakadóan csigákkal táplálkozik és nincs mérge. Íme egy kép róla:
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
Saevus Wildlife (@saevuswildlife) által megosztott bejegyzés
Aztán itt van ez a Gyűrűk ura szerzőjéről, J. R. R. Tolkienről elnevezett béka, a Hyloscirtus tolkieni. Azért kapta róla a nevét, mert nagyon rikító színei vannak, hátán sárga foltok vannak, szeme halvány rózsaszín fekete írisszel, míg testének alsó része aranysárga, fekete foltokkal. Ennek következtében olyan, mintha maga is valamilyen fantáziavilágból lépett volna elő.
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
Saevus Wildlife (@saevuswildlife) által megosztott bejegyzés
Új sün- és gekkófaj Délkelet-Ázsiából
A cickányszerű szőrös sün, a P. intermedia eddig szintén teljesen ismeretlen volt a tudomány számára és a Fülöp-szigeteken él. Egy olyan hegyen találták meg, ahol még sosem vizsgálták az emlősfajokat. A Fülöp-szigetek különlegessége egyébként, hogy minden hegységben más-más fajok vannak, tehát igazi paradicsoma ez az ezzel foglalkozó tudósoknak. Róla viszont sajnos nem találtunk fotót, ha esetleg ismertek ilyet, küldjétek el üzenetben vagy emailben és frissítjük a cikket.
Van egy fiatal ország – a világ negyedik legfiatalabbja -, Kelet-Timor. Meglehetősen kaotikus, Indonéziától vált (volna) külön még a ’70-es években, de megszállta a hadsereg és csak 2002-ben hagyta el. Ugyanakkor itt él cikkünk negyedik főszereplője, akit talán éppen azért nem fedezett még fel senki, mert be sem tudott jutni oda senki, hogy ezt megtegye a polgárháborús viszonyok közepette.
Az itt lakó gekkó egy barlangból került elő, a hajlított lábú gekkók csoportjába tartozik és csak akkor sikerült megbizonyodni, hogy új fajtáról beszélünk, amikor nagy nehezen sikerült befogni néhány példányt. Íme egy fotó az új fajtáról és élőhelyéről:
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
LKC Natural History Museum (@lkcnhm) által megosztott bejegyzés
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Újra látható lesz a Budavári Palota északi szárnyán a Hungária szoborcsoport
Putyin szerint az ukrajnai háború globális méreteket ölthet
Megtalálták az eddigi legősibb ábécét, és 500 évvel régebbi, mint a korábbi rekordtartó
Űrhajó? Dehogy! Egy tanulmány szerint egy fejlett idegen civilizáció az egész csillagrendszerét terelheti
Létezett a természetben is nukleáris reaktor, és kevesebb, mint 2 milliárd éve még aktív volt
Eddig ismeretlen vulkánt fedeztek fel Magyarországon