Találtak ősi madárlábnyomokat, a probléma csak az, hogy ezek cirka 210 millió évesek. Az első ismert madárcsontok pedig “csak” 150 millió évesek. Mi lehet e rejtély feloldása?
Az iflscience.com cikke szerint a nagy kérdés az, hogy ha nem rendszertanilag madárnak számító állatoktól származnak, akkor kiktől? Annyit már kiderített a tudomány, hogy a madarak a dinoszauruszoktól származtathatók, csak azt nem tudják, hogy mikor és hogyan alakultak ki, illetve váltak el külön rendszertani osztályként a gerincesek törzsén belül.
Van egyébként erre egy külön tudományág az őslénykutatáson belül, ez pedig az ichnológus. Az ichnológusok megkövesedett nyomokkal, odúkkal foglalkoznak. A legősibb általuk talált madárszerű élőlánymaradvány 120 millió éves. Megkövesedett madármaradványok vannak korábbról, többek között a kicsiny Lesotho államban, Dél-Afrikában. A tudósok szerint ezek a Trisauropodiscus nevű élőlénytől származnak. Ez egy madárszerű dínó volt, mely a késő triász és korai jura korszakban élhetett.
A titokzatos lábnyom tehát származhat egy dinoszaurusztól is, mely egyébként a madarak egy korai őse volt. Értsd, a lába már madárszerű volt. A Trisauropodiscus egyébként pont ilyen és vannak már maradványok tőle 215 millió évvel ezelőttről.
Ez pedig azt jelentené, hogy voltak részben már madárszerű élőlények a triász korszak végén is. Ez pedig fontos felfedezés annak a nagyon hiányos láncolatnak az újraalkotásában, ami a dinoszaurusztól a madárig vezet.
Olvass tovább nálunk:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Hogy úszta meg Oroszország Donald Trump vámjait?
Valóban létezett a legendás Bábel tornya? Most bizonyítékot találhattak rá!
Magyar tudósok segítségével fejtették meg a madarak repülésének titkát
Leonardo da Vinci robotlovagjától valószínűleg eldobtad volna az agyad
Kötelező program a lengyeleket kedvelőknek: hamarosan jön a Lengyel Filmtavasz
Ez történne veled, ha csobbannál egy nukleáris reaktor pihentető medencéjében