Miért költöztették állandóan az egyiptomi piramisokat?
Az ötezer éves egyiptomi piramisok építését továbbra is számos rejtély övezi, amire jelenleg a régészeknek sincs magyarázata. Az ókori egyiptomiak kezdetben a főváros, Memphisz közelében építették a piramisokat, és az építkezést a központi helyről felügyelték. A fáraók azonban egy megmagyarázhatatlan erő hatására többször is északra helyezték át a munkálatokat, és minden alkalommal logisztikai kihívásokkal szembesültek.
Az egyiptológusok, Dominic Montserrat és Marion Cook az állandó áthelyezések okait kutatták. Az Ancient Origins beszámolójából kiderül, hogy Montserrat vallási magyarázatot sejtett mögötte, feltételezve a szent gízai fennsíkkal való kapcsolatot. Cook azonban a gyakorlati szempontokat vizsgálta, figyelembe véve olyan tényezőket, mint a mérnöki kihívások és a nyersanyagok elérhetősége.
Dr. Baca Acai geológus rávilágít a mészkő jelentőségére a piramisépítésben, jelezve, hogy a Gízába való északra költözést a nagyobb kőtömbök és a kiterjedtebb sík terep befolyásolta. A gyakorlatias érvelés ellenére a rejtély továbbra is fennáll, mivel a későbbi fáraók a Nap imádatától vezérelve a piramisok helyét a Heliopoliszból való láthatóság alapján választották ki.
Az ‘Egyiptom-detektívek’ megkérdőjelezték, hogy a helyváltoztatások a Napisten, Ré iránti rajongásukról tanúskodtak-e. Ha igen, akkor ebben az esetben még a gyakorlatiasságra való törekvés mellett is kulcsszerepet játszottak a vallási hiedelmek a piramisok rejtélyes elhelyezésében.
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Egy tokaji szálloda is bekerült Európa legjobbjai közé
Oroszország állatkerti állatokat adott Észak-Koreának a katonákért cserébe
Magyar származású hírességeket idéz meg egy lenyűgöző animációs kisfilm
Ismét adventi vonatokkal utazhatunk a bécsi és zágrábi karácsonyi vásárokra
Egy rabszolga előzhette meg Magellánékat a Föld megkerülésében
Ez a 2 centiméternél is kisebb fosszília lehet a hiányzó láncszem az evolúcióban