Itt van az eddigi legrégebbi Homo sapiens koponya
Az 1933. július 24-én a németországi Steinheim an der Murr közelében talált koponya a paleoantropológia egyik zavarba ejtő lelete, amely megkérdőjelezi az emberi evolúció bevett narratíváját.
Az európai középső pleisztocénből származik és a hominida, azaz emberszerű vonások érdekes keveréke kérdéseket vet fel eredetével és osztályozásával kapcsolatban. Egyes feltételezések szerint neandervölgyi és Homo sapiens hibridről vagy archaikus Homo sapiensről lehet szó.
A koponya felfedezése elefánt- és orrszarvúmaradványok között az éghajlati változások bonyolult korszakára utal, amelyben az archaikus ember mozgásban volt. A Homo sapienshez hasonló koponyakapacitással, de primitív vonások megtartásával a Homo steinheimensis elmossa a Homo erectus és a Homo sapiens közötti határokat, derül ki az Ancient Origins beszámolójából.
Bár egykor Homo sapiens steinheimensis néven emlegették, a legújabb tanulmányok szerint ez egy teljesen különálló faj. A koponya szerepe a neandervölgyiek és a Homo sapiens kereszteződésének feltárásában megkérdőjelezi a korábbi elképzeléseket és arra utalhat, hogy a keveredés már 250 ezer évvel ezelőtt megtörtént.
Ez a felfedezés a genomikai elemzésekkel együtt gazdagítja a Homo sapiens és a neandervölgyiek közötti ősi vándorlási minták és kölcsönhatások megértését. A steinheimi koponya az emberi evolúció bonyolult kirakós játékának kulcsfontosságú darabja, amely megkérdőjelezi a hagyományos nézőpontokat, és közös genetikai örökségünk újraértékelésére késztet.
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Újra látható lesz a Budavári Palota északi szárnyán a Hungária szoborcsoport
Putyin szerint az ukrajnai háború globális méreteket ölthet
Megtalálták az eddigi legősibb ábécét, és 500 évvel régebbi, mint a korábbi rekordtartó
Űrhajó? Dehogy! Egy tanulmány szerint egy fejlett idegen civilizáció az egész csillagrendszerét terelheti
Létezett a természetben is nukleáris reaktor, és kevesebb, mint 2 milliárd éve még aktív volt
Eddig ismeretlen vulkánt fedeztek fel Magyarországon