Vlagyimir Putyin saját ‘öngyilkos osztagja’, ahol kannibálok is szolgálnak
Egy évtizeddel ezelőtt, a szíriai lázadók felfegyverzéséről szóló amerikai döntést követően, amelyet ő határozottan ellenzett, Vlagyimir Putyin orosz elnök egyértelműen nyilatkozott a kannibalizmusról.
Nem igazán kell támogatni azokat az embereket, akik nemcsak megölik az ellenségeiket, hanem felnyitják a testüket, majd lakmároznak belőlük a nyilvánosság és a kamerák előtt,
mondta akkor, valószínűleg arra a videofelvételre reagálva, amelyen egy lázadó parancsnok egy elesett katona testét vágja fel, és beleharap az egyik szervébe.
“Ezeket az embereket akarják támogatni? Ők azok, akiket fegyverekkel akarnak ellátni?”
Most úgy tűnik, hogy ez az álláspont megváltozott. Oroszország nem csak azt a Sztálin-kori gyakorlatot élesztette fel, hogy elítélt gyilkosokat dobott a csatatérre, de ebben az úgynevezett “öngyilkos osztagban” legalább két kannibál is van.
A Kreml a 2022 februárjában kezdődött inváziója óta több tízezer foglyot toborzott a Storm-Z osztagok létrehozásához. Ezeket a harctér legveszélyesebb részein, a gyalogság által vezetett frontális támadások végrehajtására vetnek be.
‘Öngyilkos osztag’, ‘feláldozhatók’ és minden ehhez hasonló, együttvéve
Az orosz tisztviselők soha nem ismerték el, hogy elítéltekkel tömnék tele a Storm-Z egységeket, és a Kreml nem erősítette meg az időközben feloszlatott Wagner-csoport és a védelmi minisztérium által toborzott foglyok teljes számát sem.
A Newsweek azonban úgy értesült, hogy azoknak az elítélteknek az összlétszáma, akiknek elnöki kegyelmet ajánlottak fel az Ukrajnában harcoló hat hónapért cserébe, meghaladja a 100 ezret, és mintegy 50 ezren már szabadon járhatnak Oroszország utcáin.
Az általuk megszerzett, az orosz hadseregbe beszervezett foglyok egy részének listájából kiderült, hogy a nyugdíjkorhatárt már betöltött férfiak is vannak köztük. A többségük az ország etnikai kisebbségi köztársaságaiból származó elítélt, mondta Olga Romanova, a foglyok jogaiért küzdő Russia Behind Bars nevű jótékonysági szervezet vezetője.
Ez rávilágít arra, hogy a kritikusok szerint az ilyen katonák nélkülözhetőek. Ezzel a véleménnyel azonban úgy tűnik, még a fronton szolgálók is egyetértenek.
Egy aláírással kijuthatnak a börtönből
“A Storm harcosok, ők csak hús”, mondta a Reutersnek októberben egy orosz katona, aki a Storm-Z tagjai mellett harcolt. A hírügynökség szerint Putyin Storm-Z egységei körülbelül 100-150 fősök, kegyelemben részesített elítéltekkel és fegyelmi büntetéssel sújtott katonákkal, emlékeztetve ezzel Joszif Sztálin szovjet büntetőzászlóaljaira.
Az Háborús Tanulmányok Intézete (ISW) által idézett egyik orosz milíciablogger azt állította, hogy az ukrajnai kelet-ukrajnai Avdiivka irányában és a Bahmut déli szárnyán állomásozó Storm-Z rohamosztagok gyakran néhány napos aktív művelet után megsemmisülnek, átlagosan 40-70 százalékát veszítik el személyzetüknek.
Az orosz büntetőtelepeken történő toborzás gyakorlata akkor kezdődött, amikor a Kremlben úgy vélték, hogy akut munkaerőhiánnyal kell szembenézniük. A foglyok Putyin kegyelmével és pénzbeli ösztönzőkkel való becsábítása lehetővé tette Moszkva számára, hogy növelje a létszámát anélkül, hogy a fiatal, városi lakosságot mozgósítaná, ami politikai következményekkel járhatna.
A toborzottak között azonban vannak kannibálok, gyilkosok, erőszaktevők, sőt még egy szektatag is, akit négy tinédzser rituális meggyilkolásáért ítéltek el. De szerencsére mindannyian jogosultak voltak kegyelemben részesülni és visszakerülni a társadalomba.
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Egy tokaji szálloda is bekerült Európa legjobbjai közé
Oroszország állatkerti állatokat adott Észak-Koreának a katonákért cserébe
Magyar származású hírességeket idéz meg egy lenyűgöző animációs kisfilm
Ismét adventi vonatokkal utazhatunk a bécsi és zágrábi karácsonyi vásárokra
Egy rabszolga előzhette meg Magellánékat a Föld megkerülésében
Ez a 2 centiméternél is kisebb fosszília lehet a hiányzó láncszem az evolúcióban