Putyin szövetségese a nukleáris fenyegetésről: káoszba fulladhat minden
Aljakszandr Lukasenka fehérorosz elnök, Vlagyimir Putyin orosz elnök egyik legfontosabb szövetségese figyelmeztetést adott ki a globális nukleáris katasztrófával kapcsolatban.
Putyin ukrajnai háborúja aggodalmat keltett a nukleáris fegyverek bevetésével kapcsolatban, mivel Oroszország rendelkezik a legnagyobb nukleáris arzenállal a világon. Nemzetközi szervezetek és nukleáris fegyverek ellenzői figyelmeztették Putyint, hogy ne használja ezeket a fegyvereket, mivel az világméretű pusztításhoz vezethet.
Az orosz elnök szövetségeseinek megjegyzései a háború közepette tovább szították a nukleáris félelmeket, írja a Newsweek. Lukasenka bírálta a nukleáris eszkaláció megakadályozására irányuló globális erőfeszítéseket az orosz állami hírszolgálat, a TASZSZ által elsőként közölt megjegyzéseiben.
Európa nagy része támogatta Ukrajnát, és vezetői több milliárd dolláros segélyt ígértek az országnak abban a reményben, hogy meggyengítik Putyin hadseregét. Lukasenka azonban támogatta Putyint, védelmébe vette a háborút, a konfliktus kezdetén pedig még azt is megengedte, hogy csapatai országa területéről támadják Ukrajnát.
Idáig senki sem volt képes még csak egy törékeny egyensúlyt sem találni a szemben álló erők között. Az ellensúlyozó erők egymás közötti szerződéseken alapuló rendszere megsemmisült, különösen a nukleáris elrettentés terén.
Arra figyelmeztetett, hogy “a világ kiszámíthatatlan következményekkel járó káoszba süllyed” a nemzetközi közösségnek az ukrajnai invázióra adott válasza miatt.
Nézőpont kérdése lenne?
Lukasenka külön bírálta az Európai Biztonsági és Együttműködési Szervezetet (EBESZ), a Vegyifegyver-tilalmi Szervezetet (OCPW) és a Vöröskereszt Nemzetközi Bizottságát (ICRC), amiért “teljes hanyatlásnak indultak”.
“A kettős beszéd platformjaivá és a kiválasztott globális szereplők érdekeit megvalósító eszközökké váltak. Ez elérte az abszurditás határát, ahol az Európai Békefenntartási Eszköz valójában az ukrajnai háborút finanszírozza.”
Számos nemzetközi szervezet és a világ vezetői támogatták Ukrajnát a konfliktus közepette, azzal érvelve, hogy az invázió nem volt provokált és nem indokolt – bár Moszkva számos okot említett az invázióra, többek között azt, hogy “nácizmustalanítani” akarja az ukrán kormányt.
Megjegyzéseit alig néhány héttel Putyin a nukleáris fegyverek tesztelését tiltó globális egyezményből, az Átfogó Atomcsend Szerződésből való kilépése után osztotta meg. Az orosz hatóságok azt mondták, hogy nem folytatják újra a nukleáris fegyverek tesztelését, hacsak az Egyesült Államok nem teszi ezt meg előbb, de szakértők a kilépést annak jeleként értékelték, hogy Oroszország készen állhat a fegyverek tesztelésének megkezdésére.
Putyin azt mondta, hogy Oroszország csak két esetben vetne be nukleáris fegyvert. Megtorlásként egy Oroszország elleni nukleáris csapásra vagy az orosz állam létét fenyegető egyéb fenyegetésre.
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Stonehenge, megdöbbentő felfedezés: Az oltárkő eredete újraírhatja a történelmet
Ahol leghalálosabb kórokozók lakoznak: Az Egyesült Államok titkos laborja
A világ leggyorsabb tesztpályája, ahol kanyaródás nélkül lehet maximális sebességgel száguldani
VIDEÓ: A világ legnagyobb halszaporodóhelyét fedezték fel
A magyar ipar úttörője, az ágyúk és vasúti kerekek mestere: Ganz Ábrahám
Miért nem tudjuk a villámokat energiafejlesztésre használni?