A Telex írta meg, hogy a Belügyminisztérium kérdésükre elmondta, hogy Pintér Sándor miniszter már aláírta februárban a kínai közbiztonsági miniszterrel való megállapodást, és valóban közös járőrszolgálatot fognak ellátni magyar és kínai rendőrök hazánk területén. Kiemelték, hogy a ezzel szeretnék segíteni a két ország állampolgárai és hatóságai közötti hatékonyabb kommunikációt, javítva a belbiztonságot és a közrendet. Ugyancsak kihangsúlyozták, hogy a megállapodás célja a két ország idegenforgalmi területei biztonságának javítása a turisztikai csúcsidőszakokban, és általában a nagyobb tömegeket vonzó események alkalmával.
Vannak más példák, de…
Alapvetően nem is lenne nagy meglepetés egy ilyen együttműködés, hiszen hasonló megállapodások megkötése nem példa nélküli. Magyar rendőrök is segítik horvát kollegáik munkáját a horvát tengerparton a turisztikai főszezonban, ők pedig Pécsen járőröznek. Osztrák rendőrök is folyamatosan látnak el magyar kollegáikkal közös szolgálatot a Balatonnál vagy éppen Budapesten. A gond ott van, hogy a Kommunista Párt helyzetét a Kínai Népköztársaság alkotmánya garantálja, tehát egyáltalán nincs szó demokráciáról ebben az országban, és ehhez megfelelően kíméletlen rendfenntartó szerv is kell. Most hagyjuk is azt a részt, hogy a jobboldali, elméletileg kommunista ellenes Orbán-kormány miért fonódik egyre jobban össze az EU egyik fő ellenlábasával, a diktatórikus elemeket büszkén magukon hordó kínaiakkal.
Illegális kínai rendőrörsök
A gond igazán ott lehet, hogy mint írtuk korábban, Kína saját állampolgárait kőkemény módszerekkel ellenőrzi és befolyásuk alatt tartják, és a világ számos pontján illegális rendőrörsöket működtet, így Magyarországon is, részletek itt.
A témába vágó további cikkeink:
- Kína két árnyékrendőrséget is működtet Németországban, részletek itt
- Titkos kínai rendőrörsök a világban: az USA-ban nem nyugszanak a kedélyek, válaszokat akarnak – részletek itt
- A kínai titkosrendőrségek Európában csak a jéghegy csúcsa, részletek itt
A magyar Kormány viszont hallgatólagos elfogadással áll hozzá az ügyhöz, nincs vizsgálat, nincs probléma, és bizonyára nem akarják megzavarni a kínai gigaberuházások menetét. Peking nagyhatalmi pozícióra tör, és ehhez kiváló hidat képez Magyarország, mint az EU egyik tagállama, amely kínai befektetéseken keresztül lesz először partner, majd a gazdaságon keresztül befolyásolható.
Kiemelt kép forrása: depositphotos.com