A valaha volt legerősebb víz alatti hangot a Föld legelszigeteltebb pontjánál érzékelték
A Föld legeldugottabb pontján hallották a valaha feljegyzett leghangosabb víz alatti hangot, ami ledöbbentette a szakértőket.
Hatalmas világunk szinte állandóan olyan rejtélyeket vet fel, amelyek miatt a szakértők vakarhatják a fejüket, mint például amikor egy nevadai barlangban 3 méter magas emberek maradványait fedezték fel, vagy amikor egy csillogó aranytojást találtak a tenger fenekén, írja az Indy100.
A valaha rögzített leghangosabb víz alatti hang a Csendes-óceán déli részén fekvő Nemo-pontnál keletkezett, amely a Föld legelszigeteltebb helyének számít.
A legközelebbi szárazföldtől 2689 kilométerre van, ami azt jelenti, hogy amikor a Nemzetközi Űrállomás átrepül fölötte, a fedélzeten tartózkodó asztronauták a legközelebbi emberi lények a tengerészekhez a térségben, “mindössze” 400 kilométerrel a fejük fölött.
Tucatnyi elméletet gyártottak már
Tekintettel távoli fekvésére, és arra, hogy kevés hajó halad át a területen, a régi űrhajók és műholdak lerakóhelyévé vált.
1997-ben az Egyesült Államok Nemzeti Óceán- és Légkörkutató Hivatala (NOAA) egy olyan ultraalacsony frekvenciájú hangot rögzített, amely a Nemo-pontról jött, és zavarba ejtette a kutatókat.
Az erőteljes hangot a Csendes-óceánon szerte elhelyezett hidrofonok fogták, néhány még 4800 kilométerrel arrébb is érzékelte, így ez hang a valaha rögzített leghangosabb víz alatti hangok közé tartozik. A szakértők már számtalan elméletet gyártottak arról, hogy mi okozhatta.
A NOAA oceanográfusa, Chris Fox által felvetett egyik elmélet szerint egy tengeri állat hozta létre. A CNN-nek nyilatkozva kifejtette: “Nagyon sok dolog csapott zajt odalent. Bálnák, delfinek, halak, de még a Föld morajlása is”.
A zaj hangereje azonban olyan extrém volt, hogy mások úgy vélték, valami másnak kell lennie.
Azonban egy másik, általa felvetett hipotézis bizonyult helyesnek. Hozzátette: “Szerintem a jégsapkákkal lehet összefüggésben, ugyanis a hang mindig dél felől jön. Arra gyanakszunk, hogy az Antarktisz partjainál lévő jégről van szó, ebben az esetben viszont átkozottul hangos”.
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
A titokzatos H1N1 vírus feltámadása: Egy elfeledett influenza története
Medvegyev szerint ‘csak ideig-óráig lehet Oroszország türelmét próbára tenni’
Lehetséges, hogy az univerzum egy fekete lyuk belsejében van?
Ukrajna behatolása megtorpedózta Moszkva tervezett offenzíváját
A centuriók nemcsak a római hadsereg, de a társadalom alappillérei is voltak
Léggömbszerűen fújódik a legkülönlegesebb vulkán körül a talaj, a kutatók sem tudják, mikor törhet ki