Így néz ki egy napfogyatkozás az űrből
Terry Virts nyugalmazott űrhajós a 2015-ös napfogyatkozást az űrből szemlélhette. Elmondása szerint egy hatalmas “természetellenes” árnyékot látott, amely eltakarta a Földet.
Eklipszis az űrből

Kiemelt kép: depositphotos.com
Jövő hétfőn, április 8-án Mexikó, az Egyesült Államok és Kanada lakói egy teljes napfogyatkozásnak lehetnek szemtanúi. Ennek apropóján a Unilad megosztotta egy nyugdíjas űrhajós különleges élményét egy űrbéli fogyatkozásról. A NASA azt tanácsolja, hogy a szemlélők speciális, a Nap megfigyelésére tervezett szemvédőt viseljenek.
2015 márciusában Terry Virts nyugalmazott űrhajós egyike lett azon szerencsés embereknek, akik közelről láthattak eklipszist. A NASA szakértője elárulta, hogy a fogyatkozás idején a Nemzetközi Űrállomás (ISS) fedélzetén tartózkodott.
A Mashable-nek nyilatkozva az űrállomás egykori parancsnoka arról számolt be, hogy egy óriási árnyék vetült a Földre, ami teljesen természetellenesnek hatott. Elmondta, hogy a látványt 400 kilométer magasból, az űrből szemlélte, ahol egy űrhajóstársával együtt kukucskált ki az űrállomás ablakán.
“A teljes napfogyatkozást nem lehet eléggé magasztalni”
“Elképesztő volt. Egy hihetetlen, csodálatos élmény” – mondta Virts.
A teljes eklipszis mellett Virts egy részlegeset is megtapasztalt a Földről. A két eseményt összehasonlítva a Mashable-nek elmondta: “Egy egytől tízig terjedő skálán a részleges napfogyatkozás egy hetes. A teljes napfogyatkozásnak pedig egymillió pontot adnék.”
Richard Fienberg csillagász, az Amerikai Csillagászati Társaság vezető tanácsadója is azt mondta, hogy a teljes eklipszis élményét “nem lehet eléggé magasztalni”.
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Váratlan bizonyítékot találhattak a Biblia egyik legismertebb történetére
A történelem 7 legmeghatározóbb fegyvere
45 éve jár a kék metró második szakasza – Így épült a 3-as vonal déli szárnya
Építési engedélyt kapott a Magyar Építészeti Múzeum
A Föld leghosszabb hegyvonulata a tenger fenekén húzódik
Miért lélegezik szinte minden élőlény oxigént?