A hosszú élet titka? A világ legidősebb embere szerint ennek az alkoholos italnak köszönhette 114 életévét
Juan Vicente Pérez, aki nemrégiben, 114 éves korában hunyt el, és úgy gondolta, hogy hosszú élet titka napi egy pohár helyi alkoholban rejlik.
Hosszú élet: 114 év Venezuelában
Az 1909. május 27-én a venezuelai El Cobréban született Pérez 112 évesen és 253 naposan lett a világ legidősebb élő embere a Guinness Rekordok szerint, ezt a rekordot 2022. február 4-én erősítették meg. Pérez április 2-án, 114 évesen hunyt el, és hosszú élete során 11 gyermek édesapja, 42 gyermek nagyapja, 18 gyermek dédapja és 12 gyermek ükapja volt.
Venezuelában jelentős változásoknak volt tanúja a 114 év alatt: a kulcsfontosságú olajiparának kialakulásától az 1948-as puccsot követő katonai diktatúrán át Hugo Chávez 1990-es évek végi felemelkedéséig. Hihetetlennek tűnik, de 51 évesen fényképezték le először, később pedig egy külön Instagram-fiókban szerepelt.
Amikor a Guinness World Records megkérdezte, hogyan sikerült ilyen sokáig élnie, Pérez, aki hívő katolikus, a kemény munkát, az ünnepnapokon való pihenést, a korai lefekvést, a napi egy pohár aguardiente fogyasztását, Isten szeretetét és azt, hogy mindig a szívében hordozza őt, írja a TheDrinksBusiness.
Mi az az Aguardiente?
Az Aguardiente, egy hagyományos szeszes ital, amelynek neve “tüzesvizet” jelent, széles körben nagy becsben tartják különböző latin-amerikai országokban. Elsősorban cukornádból desztillálják, bár a regionális változatok más alapanyagokat, például szőlőt, agavét vagy gabonát is felhasználhatnak, ami minden egyes változatnak sajátos csavart ad.
Az aguardiente előállítása során az alapanyagból származó cukorkivonatot erjesztik, majd egy lepárlási folyamat következik, amely növeli a tisztaságát és az íz erősségét. Az eredmény a pálinkához hasonló erős szeszes ital, amely általában 40%-os alkoholtartalom körül mozog. Sok régióban az aguardiente-t gyakran ánizzsal ízesítik, ami édesgyökér ízt kölcsönöz neki, így egyedülálló és aromás itallá válik.
Kolumbiában az aguardiente nemzeti ikon, széles körben fogyasztják, és központi szerepet játszik a társadalmi és kulturális eseményeken. Eközben az olyan országokban, mint Ecuador és Guatemala, az aguardiente minden változata a helyi szokásokat és ízvilágot tükrözheti, ami kiemeli a szeszes ital sokoldalúságát és kulturális jelentőségét. Venezuelában a kifejezés tágabb értelemben agavéból, cukorból, gyümölcsökből vagy gabonafélékből készült tüzesvizet jelent. Nem világos, hogy Pérez melyik változatot részesítette előnyben, de mivel már ötévesen elkezdte a cukornádszüretet, valószínű, hogy a cukornádból készülteket részesítette előnyben.
Az Aguardiente szerepe túlmutat a puszta fogyasztáson. Ünnepségek és összejövetelek alapanyaga, amely a vendégszeretetet és a melegséget szimbolizálja. Elkészítése és fogyasztása hagyományokkal átszőtt, gyakran generációkon keresztül öröklődik, ami jól mutatja az ehhez a tüzes szeszes italhoz kapcsolódó mély kulturális örökséget. Az aguardiente népszerűsége erős, megszokott íze ellenére is alátámasztja, hogy az aguardiente szerves helyet foglal el Latin-Amerika társadalmi és kulturális szövetében.
Donald Howkins a whiskyre esküszik
Pérez nem az egyetlen százéves ember, aki a mindennapi italozás élethosszabbító hatásait hirdeti. Donald Howkins, a 103 éves D-Day veterán is élvezi a napi egy korty whiskyt, és azt tanácsolja másoknak, hogy ne vigyék túlzásba, és maradjanak csak egy pohárnál.
ez is érdekes lehet:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Egy tokaji szálloda is bekerült Európa legjobbjai közé
Oroszország állatkerti állatokat adott Észak-Koreának a katonákért cserébe
Magyar származású hírességeket idéz meg egy lenyűgöző animációs kisfilm
Ismét adventi vonatokkal utazhatunk a bécsi és zágrábi karácsonyi vásárokra
Egy rabszolga előzhette meg Magellánékat a Föld megkerülésében
Ez a 2 centiméternél is kisebb fosszília lehet a hiányzó láncszem az evolúcióban