Óriási állat koponyáját sodorta partra az óceán
Egy óriási állat koponyáját mosta partra az óceán az észak-karolinai Outer Banks partjainál.
Az Atlanti-óceán partvidékét fenntartó amerikai Nemzeti Park Szolgálat (NPS) képviselői arról számoltak be, hogy a koponyatöredék körülbelül 1 méter széles és 0,6 méter magas, írja a Greek Reporter.
Milyen állathoz tartozott ez a hatalmas koponyacsont?
Az NPS tisztviselői szerint a töredék egy tengeri élőlény agykoponyája, az állat maga pedig akár 18 méteresre is megnőhet, súlya pedig elérheti a 40 tonnát.
A koponya a Cape Hatteras National Seashore park május 15-i Facebook-bejegyzésében is látható.
A koponyán lévő, borotvának tűnő fogak sokkal valószínűbb, hogy egy levágott régió volt, amely a koponyát a test egy másik részéhez kötötte. A hosszúszárnyú bálnák ugyanis szűrögető szervezetek, amelyek fogak helyett szilákat használnak a planktonok és az algák “felporszívózására”.
“A koponyájuk viszonylag rugalmas, különösen az állkapocsízületek környékén, ami lehetővé teszi számukra, hogy szélesre nyissák a szájukat, hogy a nagy mennyiségű beáramló vízzel rengeteg táplálékot szerezzenek.”
“Az alsó állkapcsuk nem olvadt össze a koponyájukkal” – írták a park tisztviselői, ez pedig magyarázatot adhaat arra, hogyan vált el a koponya a bálna alsó állkapcsától.
A Nemzeti Óceán- és Légkörkutatási Hivatal (NOAA) halászati statisztikái szerint 2016 óta nem kevesebb mint 30 púpos bálna pusztult el Észak-Karolina partjai mentén.
Az NPS tisztviselői ezt a jelenséget a régió hurrikánokkal és hajótörésekkel teli múltjának tulajdonították, ami arra utal, hogy Észak-Karolina külső szigetei és tenger alatti földrajzi adottságai néha csapdába ejthetik a nagy tengeri emlősöket.
A szolgálat szerint tekintettel a gátként működő Outer Banks fekvésére, amely az Atlanti-óceánba nyúlik, a park határain belül nagyszámú partra vetődés történik.
A NOAA szakértői szerint azonban más állatok is pusztultak már el helyben hajókkal való ütközések, valamint halászeszközökbe gabalyodás miatt.
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Egy tudós szerint már 50 éve találtunk életet a Marson – és rögtön meg is semmisítettük
Ilyen volt az ókori gyógyítás – a spiritualitás, a természet és a tudomány keveréke
Megmutatjuk, kik voltak a legkiválóbb magyar csillagászok a történelem során
3600 éves sajtot találtak a régészek egy sírban
Az étrended formálja az agyad: hogyan hatnak az ételek a fejlődésére?
Szenzáció: a NASA 470 millió km távolságból fogott be jeleket