Amikor a vadállatok emberre támadnak: a 4 legfurcsább eset
Hiába a kisállattartás, az engedelmes haszonállatok, a vadállatoktól még mindig joggal félünk. Már az emberiség kezdete óta fennáll az ellentét az állatok és a vadászó ember között, de még most is tud mindkét fél meglepetést okozni. A legjobb védekezés továbbra is a támadás – a kivitelezés és a végeredmény azonban van, hogy cseppet sem szokványos.
Általában nagyjából tudni lehet, mire számíthatunk, ha egy veszélyes vagy kevésbé veszélyes fenevaddal támadásba lendül. Néha azonban az állati vagy az emberi reakció hatására valami teljesen szokatlan vagy sokkoló történik. Ilyen eseteket vesz számba a The Collector cikke is.
Kígyó-sólyomtámadás
Egy kígyó- vagy egy sólyomtámadás önmagában is borzasztóan hangzik, de egy szerencsétlen amerikai nőnek a kettőből egyszerre jutott ki. Peggy Jones 2023 nyarán éppen texasi birtokán kertészkedett, amikor egyszer csak egy közel másfél méteres kígyó esett a karjára.
Természetesen azonnal le akarta rázni magáról, ez azonban csak még jobban feldühítette az állatot, ami így még erősebben csavarodott rá a karjára és megpróbálta megmarni. Néhány másodperccel később azonban a kígyóra lecsapott az a sólyom, amely azt minden bizonnyal korábban levadászta, majd repülés közben véletlenül elejtette.
Miközben a madár visszaszerezte zsákmányát, karmai csúnyán megsebesítették a nő karját. A hangos kiáltozásra kiszaladó férje már a kígyó nélkül és véres alkarral talált rá. A nőt azonnal kórházba szállították, ahol kiderült, hogy a sérülések nagy része a sólyomtól származott és a kígyónak, mely akár mérges is lehetett, szerencsére nem sikerült megmarnia.
A „champawati emberevő”
A világtörténelem valószínűleg legvérszomjasabb ragadozója volt az a tigris, aki „a champawati emberevő” néven vált ismertté: a feljegyzések szerint legalább 436-an estek áldozatul a nagymacskának. Ironikus módon ez a vadállat éppen az emberek miatt kényszerült a helyi lakosokra vadászni, ugyanis a tigris egyik metszőfogát korábban letörte egy elhibázott lövés és ezért nem tudott nagyobb és nehezebben elejthető állatokra vadászni.
Az állat első támadásait Nepálban jegyezték fel, nem sokkal később azonban már a szomszédos Indiában portyázott. Az egyre félelmetesebb hírnévre szert tevő fenevad sokáig ügyesen rejtőzött az őt keresők elől, míg végül 1907-ben, közel egy évtizeddel az első halálesetek után egy amatőr vadásznak sikerült leterítenie.
A tigris egyébként népszerű alanya a témáról szóló összeállításoknak és elemzéseknek. Ebben az angol nyelvű videóanyagban is az övé a főszerep.
Krokodil a repülőn
Feltehetően az egyik legfurcsább repülőgépszerencsétlenség 2010-ben, a Kongói Demokratikus Köztársaságban történt, amikor egy kisrepülőgép huszonegy emberrel a fedélzetén nem sokkal a tervezett leszállás előtt lezuhant. Bár a hatóságok elsőre üzemanyaghiányra gyanakodtak, a baleset egyetlen túlélője egészen más magyarázattal szolgált.
Az utasok egyike bőröndjében egy krokodilt próbált csempészni, az azonban útközben kiszabadult. Bár nem támadott meg senkit, mindenki pánikba esett és többen ülésükből kiugrálva a gép másik oldalára siettek. A kisméretű utasszállító repülőgép ennyi ember ilyen gyors mozgására viszont nem volt felkészítve, elvesztette az egyensúlyát, majd nem sokkal később egy házba csapódott. A húsz ember életét követelő tragédiához tehát elég volt a vadállat puszta jelenléte a fedélzeten.
Az ember aki visszaharapott
Van azonban ellenpélda is, amikor az ember a saját kezébe veszi az irányítást. Néhány évvel ezelőtt egy kenyai férfi vívott háromórás haláltusát egy kígyóval, ami egy óvatlan pillanatban köré tekeredett, és egy fához szorította. Ben Nyaumbe először csak annyit érzett, hogy valami szivacsosra lépett, aztán meg is volt a baj. A kígyó fejét az ingjével próbálta leszorítani, hogy ne tudja megharapni, és mivel a kezeit nem tudta használni, jobb híján beleharapott a kígyó farkába, hátha attól elenged.
Nyaumbe esete egyébként nem egyedülálló, többen is menekültek már meg úgy, hogy a kígyóba haraptak, szóval ezt a trükköt érdemes jól elraktározni egy esetleges kígyótámadás esetére.
Ezeket is érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Elképesztő: a gízai nagy piramisnak nem 4, hanem 8 oldala van
3200 évvel ezelőtt több civilizáció is egyszerre, rejtélyes módon hullott szét
Egy tokaji szálloda is bekerült Európa legjobbjai közé
Oroszország állatkerti állatokat adott Észak-Koreának a katonákért cserébe
Magyar származású hírességeket idéz meg egy lenyűgöző animációs kisfilm
Ismét adventi vonatokkal utazhatunk a bécsi és zágrábi karácsonyi vásárokra