44 ezer éves farkas került elő tökéletes állapotban a szibériai jégből
Egy ősi farkast találtak a szibériai permafrosztban, amelynek fogai figyelemre méltó módon megmaradtak, 44 000 évre visszamenőleg.
Felfedezés és megőrzés
2021-ben a helyiek a kelet-oroszországi Jakutföldön, a Tirekhtyakh folyó közelében, mintegy 130 láb mélyen, Oroszország leghidegebb régióján belül fedezték fel a felnőtt hím farkast. A farkas bundája, csontjai, szervei és fogai megdöbbentően jól megőrződtek, egyedülálló bepillantást nyújtva a múltba. Azóta a jakutszki Északkeleti Szövetségi Egyetem mamutmúzeumi laboratóriumába szállították további vizsgálatokra, írja a Greek Reporter.
A farkas lelet jelentősége
Dr. Albert Protopopov, a Jakutföldi Tudományos Akadémia Mamutfauna Tanulmányozási Osztályának vezetője megjegyezte a felfedezés jelentőségét:
“Ez a legrégebbi ismert farkas, amely ilyen boncoláson esett át, és még a gyomra is ép volt. Azonnali keresztmetszetet kaphatunk az ősi pleisztocén időszak biotájáról, amelyből kiderül, hogy mit evett ez a ragadozó, sőt, hogy mit fogyasztott a zsákmánya”.”
A permafroszt felfedezésekből származó felismerések
A permafroszt, az egész évben fagyott talaj, kivételesen jól megőrzi az ősi maradványokat, mivel megakadályozza a szerves anyagok bomlását. Dr. Maxim Cheprasov, a Mamutmúzeum laboratóriumának vezetője megosztotta a farkasból nyert felismeréseket: “Kivontunk egy előfogat, hogy meghatározzuk a biológiai kort. A fogak kopása és a sagittális gerinc fejlettsége arra utal, hogy felnőtt hímről van szó”.
Potenciális modernkori előnyök
Az ilyen ősi maradványok vizsgálata a modern tudomány számára is hasznos lehet. Artemy Goncharov professzor, a Kísérleti Orvostudományi Intézet Funkcionális Genomikai és Proteomikai Laboratóriumának vezetője kifejtette: “Az élő baktériumok évezredekig fennmaradhatnak a megkövesedett állatokban, ami betekintést nyújt az ősi mikrobaközösségek és azok funkcióinak megismerésébe. Ez a kutatás olyan mikroorganizmusokat tárhat fel, amelyek alkalmazhatók az orvostudományban és a biotechnológiában, kiemelve ezeknek az ősi felfedezéseknek a fontosságát a jövőnk szempontjából”.”
Zárszóként elmondhatjuk, hogy ennek az ősi farkasnak a felfedezése nemcsak ablakot nyit a múltba, hanem ígéretes a jövőbeli tudományos előrelépések számára is, bizonyítva a permafrosztos megőrzés mélyreható hatását az ősi élet megértésére és annak lehetséges modernkori alkalmazásaira.
ez is érdekes lehet:
- Hibrid farkaskutyák szállják meg Európát, csak a hadsereg segíthetne, részletek itt
- New York rejtett élővilága: A városi dzsungelhez alkalmazkodott mutánsok
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Egymilliárd évvel ezelőtt a Grand Canyon teljesen máshogy nézett ki, mint ma
Valamit telibe talált egy fekete lyuk sugárnyalába, de a kutatóknak fogalma sincs, mi lehet az
Magyarország koronái
NATO-főtitkár: Háborús gondolkodásmódra kell váltanunk
Lehet, hogy valami mégis képes kijutni a fekete lyukakból?
Ez a férfi egy alig ismert betegség miatt több mint 10 éven keresztül volt saját testének rabja