Észak-Korea szerint új fegyvert teszteltek sikeresen, Dél-Korea szerint kudarc volt
Észak-Korea közölte, hogy sikeresen tesztelt egy többfegyverzetű rakétát, a Kim Dzsongun vezető által áhított, az amerikai és dél-koreai rakétavédelmet legyőzni hivatott fejlesztés első, ismert indítása során.
Dél-Korea azonban gyorsan cáfolja az állítást, mondván, egy sikertelen kilövés elfedésére irányuló megtévesztésről van szó, derül ki az AP News beszámolójából.
Az észak-koreai állami média szerint a szerdai kilövés során az egyes mozgó robbanófejek szétválasztását és irányításának ellenőrzését tesztelték, hogy biztosítsák a független rakéták visszatérését.
Dél-Korea szerint az akciójuk kudarcba fulladt
A közlemény szerint a leválasztott robbanófejeket megfelelően irányították a három koordinált célpontra, a rakétáról levált csalit pedig radarral ellenőrizték.
Ha az információk megerősítésre kerülnek, akkor – bár még csak előzetes szakaszban, de – ez lenne Kim Dzsongunék első nyilvános kilövési eseménye egy több robbanófejes rakétával.
A dél-koreai hadsereg csütörtökön később közölte, hogy a dél-koreai és az amerikai hatóságok közös elemzése szerint az észak-koreai rakétaindítás sikertelen volt.
I Szungdzsun, a vezérkari főnökök egyesített vezérkari szóvivője elmondta, hogy a MIRV-tesztek (önállóan célra irányítható robbanófejek) során a robbanófejek leválasztása az ereszkedő szakaszban történik, de a rakéta a repülés kezdeti szakaszában robbant fel.
Elmondta, hogy a kilövésről készült észak-koreai fotókon egy olyan fegyver látható, amely hasonlít a folyékony üzemanyaggal működő Hvaszong-17-hez, amelyet 2023 márciusában teszteltek.
Veszélyes játékokat szeretne az észak-koreai legfőbb vezető
A dél-koreai hadsereg szerdai értékelése szerint egy feltételezett szilárd hajtóanyagú hiperszonikus rakéta indult és robbant fel az északkeleti partoknál. Azt mondta, hogy a szokásos kilövéseknél több füstöt észleltek, ami arra utal, hogy a hajtómű hibája okozta az égési problémát.
A többfegyveres rakéta egyike volt azoknak a csúcstechnológiás fegyverrendszereknek, amelyeket Kim egy 2021 elején tartott kormánypárti ülésen a kívánságlistáján említett.
Ezek között szerepeltek még kémműholdak, szilárd hajtóanyagú interkontinentális ballisztikus rakéták, hiperszonikus fegyverek és tengeralattjáróról indítható nukleáris rakéták is.
Észak-Korea azóta egy sor tesztet hajtott végre az ilyen fegyverrendszerek kifejlesztése érdekében.
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Erdély Bermuda-háromszöge: a hátborzongató Hoia-erdő
Stonehenge, megdöbbentő felfedezés: Az oltárkő eredete újraírhatja a történelmet
Ahol leghalálosabb kórokozók lakoznak: Az Egyesült Államok titkos laborja
A világ leggyorsabb tesztpályája, ahol kanyaródás nélkül lehet maximális sebességgel száguldani
VIDEÓ: A világ legnagyobb halszaporodóhelyét fedezték fel
A magyar ipar úttörője, az ágyúk és vasúti kerekek mestere: Ganz Ábrahám