Oroszország most már külföldi egyetemistákat küld a frontra Ukrajna ellen
Oroszország fegyveres erőinek napi veszteségei soha nem voltak még olyan magasak, mint idén májusban és júniusban a 2022. februári ukrajnai offenzíva megindítása óta. Csak a magunk mögött hagyott két hónapban 70 ezer orosz katona veszett oda vagy sebesült meg a brit hírszerző hálózatok információi szerint. Ez pedig a 10%-a az elmúlt csaknem két és fél évnyi emberáldozatuknak.
Mikola Malomuzs, az Ukrán Hírszerző Szolgálat volt vezetője szerint a háború kezdete óta 700 ezer orosz katona sebesült meg vagy vesztette életét, és pont ekkora létszámú volt a hadsereg, mint amivel Putyinék megindították a támadást. Malomuzs szerint tehát egy teljes vérfrissítés zajlott le az orosz erőknél, azonban most sokkal többen vannak a fronton olyanok, akiknek minimális, vagy még annál is kevesebb kiképzés jutott.
Az UATV riportja szerint annak érdekében, hogy elkerüljenek egy újabb részleges (vagy teljes) mozgósítást, Moszkva már az országban tartózkodó külföldi diákok közül is toboroz. A Bloomberg forrásai szerint Oroszország megfenyegette ezeket a tanulókat a vízumuk visszavonásával, ha nem hajlandóak Ukrajna ellen hadba menni, de rajtuk kívül is több ezer afrikai vendégmunkást tartanak fogva, akiknek a deportálás vagy a frontvonal közül kell választaniuk.
Oroszországban bárki a hadsereg tagja lehet
Azonban nem csak ők, hanem más bevándorlók, javarészt közép-ázsiaiak a “kampány” leggyakoribb áldozatai. A brit védelmi minisztérium szerint ennek az az oka, hogy Oroszország abban bízott, hogy a börtönből elég elítéltet tudnak szerezni ahhoz, hogy orvosolják az emberhiányt a fronton. Azonban minden jel arra utal, hogy ez nem így történt, így most szinte minden, nem orosz állampolgárt jogi lépésekkel próbálnak rávenni a hadseregbe való belépésre, cserébe állampolgárságot ígérnek nekik, illetve, hogy felmentik őket a koholt vádak alól.
Az orosz állam minden áron el akarja kerülni a civilek közti elégedetlenséget, azonban az állami csatornák által előadott propagandából egyre kevesebben kérnek, kiváltképp azon katonák családtagjai közül, akiket egy súlyos sérülés után is visszavezényeltek a frontra. Egy nemrégiben felépült katona édesanyja elmondta, hogy a fiát a kórházból kilépve azonnal egy rosztovi tartalékos osztagba küldték, ahol hasonló helyzetben lévő társaival egy orvosi vizsgálatra várnak, amit egyikőjük sem tud teljesíteni.
Ráadásul itt nem érnek véget az orosz hadsereg problémái, ugyanis már az aktívan oroszbarát katonai bloggerek is azt írják, hogy nincs elég katona ahhoz, hogy a kitűzött célokat végrehajtsák. Ez pedig abban is megnyilvánul, hogy egyre több pénzt ígérnek azoknak, akik aláírják szerződésüket az orosz védelmi minisztériummal. Az ország egyik legszegényebb régiójában, a Karacsáj-Cserkesz Köztársaságban is átszámolva 6 millió forintot fizetnek a seregbe való belépésért.
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Az orosz állami tévé szerint egy különleges lövedékkel fegyverrel Berlint is támadhatják
Óriási idegen égitest bolygathatta meg a Naprendszert évmilliárdokkal ezelőtt
Második világháborús repülőgép roncsának állapotát őrizték meg a víz alatt
A koronavírus-járvány alatt az állatok viselkedése is gyökeresen megváltozott
Kína 2031-re kőzetmintákat hozna vissza a Marsról
Egy óriásbálna 50 éven keresztül tartotta rettegésben Konstantinápoly lakóit