Oroszország minden hadihajóját kivonta az Azovi-tengerről
Oroszország az ukrán haditengerészet szerint az összes hadihajóját kivonta az Azovi-tengerről az ukrán támadások fokozódása miatt.
Már egyetlen orosz hadihajó sincs az Azovi-tengeren Dmitro Pletencsuk, az ukrán haditengerészet szóvivője szerint, aki a Facebookon posztolt a fejleményekről. „Úgy tűnik, hogy az oroszok elkezdtek gyanakodni valamire.”
Ukrajna egyre gyakrabban támadja az orosz krími állomásait. Pletencsuk márciusban azt mondta, hogy Ukrajna végső célja Oroszország hadihajóinak kiűzése az Azovi- és Fekete-tengeri térségből, adta hírül a Newsweek. Ehhez pedig közelebb jutottak, miután a kijevi erők kedden az oroszországi Krasznodari területen fekvő Kavkaz kikötőjében lecsaptak az orosz Szlavjanin kompra, és megrongálták azt. A hajót a jelentések szerint katonai célú szállítmányozásra használták.
Oroszország menekül az ukrán fegyverek által elérhető vizekről?
Az Ukrán Fegyveres Erők vezérkar elmondása szerint a védelmi erők összehangolt erőfeszítéseinek eredménye, hogy az oroszok kompja súlyosan megrongálódott Kavkaz kikötőjében, amely mindössze 11 kilométerre található a Kercsi-szorosi hídtól, ami az elcsatolt Krímet köti össze az orosz szárazfölddel. Ukrajna ígéretet annak elpusztítására, és már kétszer is sikeresen csapást mért a hídra.
„Úgy döntöttek, hogy elhagyják az Azovi-tenger vizeit, elsősorban a vasúti komp sérülése miatt. Fogtak egy térképet és egy iránytűt, és úgy döntöttek, hogy valószínűleg nem túl biztonságos ott maradni. Úgy szóltunk az ellenségünkhöz, amit ők is megértenek, az erő nyelvén.”
A tavaly októberi műholdfelvételek alapján Oroszország flottája a krími Szevasztopolból a Krasznodari területen fekvő Novorosszijszkba települt át. A hajók a Krím-félszigeten keletebbre fekvő Feodoszijban lévő orosz haditengerészeti kikötőt is útba ejtették. A nyílt forrású OSINT kutatója, MT Anderson pedig megosztotta a friss, áprilisi műholdfelvételeket is, amelyeken látható, hogy a Fekete-tengeri Flotta nagyrészt elhagyta a krími haditengerészeti támaszpontokat.
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Létezett a természetben is nukleáris reaktor, és kevesebb, mint 2 milliárd éve még aktív volt
Eddig ismeretlen vulkánt fedeztek fel Magyarországon
Elképesztő: a gízai nagy piramisnak nem 4, hanem 8 oldala van
3200 évvel ezelőtt több civilizáció is egyszerre, rejtélyes módon hullott szét
Melyik régiókban és területeken található a legtöbb építkezési munka ma Magyarországon?
Játékos billentyűzetek: Precizitás, kényelem és teljesítmény