Hidrogénbombát eszkábáltak egy autóból az ukrán katonák
Egy hidrogén üzemanyagcellás jármű alkatrészeiből az ukrán katonáknak állítólag sikerült egy kis méretű “hidrogénbombát” barkácsolniuk.
Az Euromajdan Press angol nyelvű ukrán hírportál szerint egy hidrogénhajtású autó üzemanyagcellája szolgáltatta az energiát ahhoz a robbanószerkezethez, amely visszavonulásra kényszerítette az orosz erőket a határ menti Vovcsanszk városában. A portál szerint az autó már azelőtt tönkrement, hogy bombaként végezte volna.
Ez végül kulcsfontosságú előnyt jelentett a védekező erők számára, amikor az oroszok ellen harcoltak, akik állítólag megzavarták az ukrán hadsereg elektronikáját. A Futurism információi szerint a szóban forgó robbanóeszköz végül 200 kilogrammos lett, ezért túl nehéznek bizonyult ahhoz, hogy drónnal dobják le, emellett az orosz egységek megzavarták az elektronikus hálózatokat, így a földön detonálták, de sikerült egy távirányítású jármű segítségével, a földön egészen a célpontig vinni, amely jelen esetben egy lebombázott gyárépület volt.
Hidrogénbomba ukrán módra
🫡Бійці РУБпАК “Khorne Group” 116 ОМБр поділилися з нами кадрами своєї роботи знищення кацапів на Вовчанському агрегатному заводі
😈200 кілограм пластиду та водню – і рецепт запуску московитів в космос готовий!
💥 Тож насолоджуйтесь кадрами креативності та великого БУМу”.
— DeepState UA (@Deepstate_UA) July 28, 2024
Bár sejthető, kiemelték, hogy nem egy valódi, termonukleáris hidrogénbombáról van szó, az ukrán erők pusztán műanyag robbanóanyagot használtak az autó üzemanyagcellájában lévő hidrogéngáz felrobbantásához. Az ukrán katonák kreativitása mindenképpen díjat érdemelne, de a jelek szerint az ilyesmi szinte szokássá vált a csaknem két és fél éves háború alatt. A portál szerint a vovcsanszki régióban harcolók már régóta folyamodnak improvizációhoz, mivel mindössze 4 kilométerre vannak az orosz határtól.
A jelentésben az is olvasható, hogy a járművekből készült bombák sem számítanak már kuriózumnak, ugyanis népszerű elektromos modellek alkatrészeit is gyakran használják fel különféle fegyverekhez. A járművek harcászati felhasználása tehát mindennapossá vált a térségben, mivel a városba tartó, nyugati gyártású fegyverek szállítmányai gyakran késnek.
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Újra látható lesz a Budavári Palota északi szárnyán a Hungária szoborcsoport
Putyin szerint az ukrajnai háború globális méreteket ölthet
Megtalálták az eddigi legősibb ábécét, és 500 évvel régebbi, mint a korábbi rekordtartó
Űrhajó? Dehogy! Egy tanulmány szerint egy fejlett idegen civilizáció az egész csillagrendszerét terelheti
Létezett a természetben is nukleáris reaktor, és kevesebb, mint 2 milliárd éve még aktív volt
Eddig ismeretlen vulkánt fedeztek fel Magyarországon