Oroszország féltve őrzött fegyvereivel is kénytelen a Krími hidat védeni
Oroszország bevetette egyik Pancir-Sz1 légvédelmi rendszerét a Krími híd védelmére, amely egy stratégiai szempontból létfontosságú építmény, mivel összeköti Oroszországot a félszigettel.
A fejleményről szerdán a Crimean Wind, egy ukránbarát Telegram-csatorna egy műholdképeket tett közzé a Kercsi-szorosnál lévő légvédelmi rendszerről. A híd kritikus fontosságú utánpótlási útvonalként szolgál az orosz erők számára, és Moszkva dél-ukrajnai katonai offenzíváinak fenntartására.
Oroszország mindenével a hídba kapaszkodik?
Ukrajna 2022 októberében és 2023 júliusában is csapást mért a 19 kilométer hosszú építményre, és további csapásokat ígértek, mivel vissza akarják foglalni a 2014 óta Oroszország által annektált félszigetet. A Crimean Wind leírása szerint „Oroszország egy Pancir-Sz1 légvédelmi rakétarendszert helyezett el közvetlenül a kercsi hídon, amely már legalább egy hónapja látható a műholdfelvételeken.” Ez egy önjáró légvédelmi ágyú- és rakétarendszer, amelyet az orosz hadsereg a háború kezdete óta használ, értéke pedig nagyjából 15 millió dollár, átszámolva 5,3 milliárd forint körül mozog. A rövid hatótávolságú rendszert repülőgépek, cirkálórakéták, precíziós csapásmérő fegyverek ellen, valamint más légvédelmi egységek támogatására tervezték.
Az ukránokból és krími tatárokból álló, Kijev-barát katonai partizáncsoport, az Atesh szerint Oroszország júliusban megkezdte a légvédelem átcsoportosítását a Kercsi-szoros hídjának védelmére. „Az Orosz Föderáció fegyveres erői tömegesen kezdték meg a felszerelés áttelepítését a Kercsi-hídhoz közelebb. A Kreml „aktívan átcsoportosítja a megmaradt légvédelmi létesítményeket, repülőgépeket, radarokat és minden katonai létesítményt a Krím nyugati részéből”.
Elmondásuk szerint az oroszoknak nagy szükségük van a légvédelmi rendszerekre, mivel a félszigetnek csak egy részét képesek lefedni.
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Újra látható lesz a Budavári Palota északi szárnyán a Hungária szoborcsoport
Putyin szerint az ukrajnai háború globális méreteket ölthet
Megtalálták az eddigi legősibb ábécét, és 500 évvel régebbi, mint a korábbi rekordtartó
Űrhajó? Dehogy! Egy tanulmány szerint egy fejlett idegen civilizáció az egész csillagrendszerét terelheti
Létezett a természetben is nukleáris reaktor, és kevesebb, mint 2 milliárd éve még aktív volt
Eddig ismeretlen vulkánt fedeztek fel Magyarországon