Mennyi idő alatt juthatunk el a Naphoz?
A fénynek nagyon egyszerű dolga van, mindössze 8 perc és 20 másodperc alatt teszi meg az átlagosan 150 millió kilométeres utat a Naptól a Földig. Ez az a távolság, amit 1 csillagászati egységnek nevezünk. A perihéliumnál, vagyis a napközelpontnál a bolygónk 147 millió km-re, az aphéliumnál, azaz a naptávolpont esetében pedig 151 millió km-re van a Naptól.
Az űreszközök a Vénusz gravitációját használják gyorsítóként a csillagunk eléréséhez, és töbször megismétlik a folyamatot, hogy egyre közelebb kerüljenek annak felszínéhez, olvasható a BBC Sky at Night beszámolójában. Az ESA Solar Orbiter 2020 február 10-én indított űrszondája idén júniusban 77 millió km-re közelítette meg a csillagrendszerünk főszereplőjét.
A NASA 2018 augusztus 12-én indított Parker Solar Probe a valaha épített leggyorsabb objektum. A Vénusz melletti első elhaladásával, kevesebb mint 3 hónappal később, november 6-án érte el a Napot. A Parker Solar Probe a legközelebbi megközelítéskor mindössze 6 millió km-re lesz a Nap felszínétől, 7-szer közelebb, mint bármely űreszköz bármilyen korábbi küldetés során, és 690 000 km/h-s sebességet ér el.
Az űrszonda azonban nemcsak gyors, hanem a hihetetlen 1370 Celsius-fok hőmérséklet elviselésére is ki van képezve. A mindössze 73 kg súlyú, 11,4 cm-es hőpajzsnak köszönhetően a benne lévő műszerek 29 Celsius-fok körül maradnak.
Különböző közlekedési módokkal azonban értelemszerűen különböző időbe telik eljutni egyik pontból a másikba. Érdekes belegondolni abba, hogy egy utasszállító átlagos sebességével 19 évig tartana eljutni a Naphoz, ha pedig autóval indulnánk útnak, átlagosan 96 km/h-val haladva 177 évig tartana. Azonban ha gyalog akarunk menni, jobb, ha egy kicsivel több vizet viszünk, ugyanis 3536 évbe telne.
Érdemes elolvsani:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
A brit uralkodók szenvedélyes titkai: Utazás a királyi hálószobákban
A heroin eredetileg köhögéscsillapító gyógyszernek készült
1962-ben kitört a nevetés járvány Tanganyikában
Hogyan maradhatott ez a 2600 éves emberi agy szinte hibátlan állapotban?
Az óceánoknak is van saját időjárásuk, de nemcsak a hullámok habjai felett
Az Antarktisz elveszett emberei: Egy lezuhant amerikai repülő története