Felfedezték a segesvári vár lebontott tornyának alapjait
Hétfőn Ioan Iulian Sirbu, Segesvár polgármestere bejelentette, hogy a régészek rábukkantak a város egyik régen lebontott, szövőcéhek által fenntartott tornyának alapjaira.
Az UNESCO Világörökségi listáján szereplő segesvári vár sok titkot rejt, és a legújabb felfedezés tovább növeli a vár történeti jelentőségét. A Lelépő cikkében azt írja, hogy Sirbu elmondása szerint eddig csupán annyit lehetett tudni, hogy a torony 1848-ban került lebontásra, és korábban fogdaként is funkcionált. A helyszínen a régészek 13. századi cserépdarabokat is találtak.
Új darab került elő Segesvár történelméből
A polgármester kiemelte, hogy a vár falain jelenleg több helyreállítási munkálat zajlik, és ezen munkálatok során bukkantak rá a torony romjaira, valamint egyéb értékes leletekre. Sirbu meggyőződése, hogy további felfedezések várnak rájuk, és bízik benne, hogy megfelelően tudják majd bemutatni a vár értékeit.
Nicolae Tescula, a Segesvári Történeti Múzeum igazgatója jelentősnek nevezte a felfedezést, amely a szakma újabb rejtélyeit oldhatja meg. A Szövők tornya a 15. században épült, és az 1846-os lebontásáig a város fontos részét képezte. Az így nyert követ a vár utcáinak kövezésére használták.
Ioan Fedor Pascu régész szerint a Szövők tornya volt az utolsó a lebontottak közül, amelynek alapjait még megtalálták. Az épület eredetileg négyszög alapú volt, de a lőfegyverek fejlődésével hatszögletűre alakították át, és a falai lépcsőként is szolgáltak, amely a pincében lévő fogdához vezetett. A polgármester tavaly májusban bejelentette, hogy az EU-s forrásokból megerősítik a vár omladozó falait. Ez volt az első alkalom, hogy Segesvár uniós támogatást nyert a vár felújítására, korábban saját forrásokból és hitelekből próbálták megjavítani a középkori falakat.
A vár falainak megerősítése mellett a híres Óratorony tetőszerkezetét jelenleg is újítják. Ez a torony a vár főkapuja volt, és a középkorban tanácsteremként működött, jelenleg múzeum található benne. A 64 méter magas tornyon 130 éve nem végeztek felújítást. A segesvári vár legkorábbi részei a 14. századból származnak, és öt bástyával, valamint 14 toronnyal rendelkezett, amelyekből kilenc még áll.
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Ahol leghalálosabb kórokozók lakoznak: Az Egyesült Államok titkos laborja
A világ leggyorsabb tesztpályája, ahol kanyaródás nélkül lehet maximális sebességgel száguldani
VIDEÓ: A világ legnagyobb halszaporodóhelyét fedezték fel
A magyar ipar úttörője, az ágyúk és vasúti kerekek mestere: Ganz Ábrahám
Miért nem tudjuk a villámokat energiafejlesztésre használni?
Mi a legnagyobb eddig ismert prímszám?