Oroszország titkon Kínában szereli össze az Ukrajnában használt drónjait
A drónok az orosz-ukrán háború, és talán a modern hadviselés legfontosabb eszközeivé nőtték ki magukat. Kijev az elmúlt hetekben fokozta a velük való támadásait, hogy az oroszországi infrastruktúrát és ellátási raktárakat lőjék. A Reuters friss jelentéséből pedig kiderül, hogy Oroszország ugyanilyen célra drónokat gyárt Kínában.
A Newsweek információi szerint Biden-kormányzat több kínai vállalatot is szankciókkal sújtott már, amelyek állítólag drónalkatrészeket és más katonai vonatkozású árukat szállítottak Moszkva erőinek, azonban ez lenne az első eset, hogy Kína a jelentések szerint ellátja Moszkvát a légi fegyverekkel.
Oroszország Kínában építi a drónjait, egy kis segítséggel
A Reuters az általa átvizsgált dokumentumokat, valamint egy európai hírszerző ügynökség két, névtelenséget kérő forrását idézte. Az orosz IEMZ Kupol nevű vállalat az állami tulajdonú Almaz-Antey leányvállalata, amely az egyik dokumentum szerint Kínában tevékenykedett. A dokumentum részletezi a vállalat tevékenységét, amelyet az orosz védelmi minisztériumnak adtak át idén.
A Kupol fejlesztette ki az új Garpija-3 típusú harci drónt, amely kínai technológiát is tartalmaz a dokumentumban szereplő részletek szerint. Egy későbbi jelentésben a Kupol elmondta a minisztériumnak, hogy egy kínai gyár képes a Garpija-3 és más drónmodellek gyártására, azzal a szándékkal, hogy azokat Oroszország bevethesse azt az általuk csak különleges katonai műveletnek nevezett, már több mint két és fél éve tartó háborúban.
A Reuters által átnézett akták szerint a G3 akár 2000 kilométert is képes megtenni 110 kilónyi lőszerrel, amely messze meghaladja a jelenleg ismert orosz drónok hatótávolságát, és a hasznos teher is nagyobb, mint a Moszkva által eddig alkalmazott nagy hatótávolságú drónoké.
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
A Naprendszer hóemberholdja: Dinkinesh és Selam
A Pitești börtön: Románia legkegyetlenebb átnevelő börtöne volt
3 ókori technológia, amiket mai napig nem sikerült teljesen megfejteni
A régészeknek jó okuk van arra, miért nem nyitják fel Kína első császárának sírját
Az univerzum rejtélyes, ötödik alapvető ereje a Föld körüli aszteroidákra is hatással lehet
Lengyel tábornok: Abban a percben szétlőjük Szentpétervárat, amint Oroszország lépést tesz a balti államok felé