2028-ra feltámasztanák a gyapjas mamutokat
Egy férfi, akinek célja feltámasztani a gyapjas mamutokat, azt mondta, hogy 2028-ra jó eséllyel visszatérnek.
Az utolsó egyed körülbelül 4000 éve járta a Földet, a kihalásuk oka azonban vitatott. Egyesek szerint az emberek keze van a dologban, míg mások szerint nem tudták túlélni a Föld természetes módon melegedő éghajlatát. De bárhogyan is történt, egy férfi úgy véli, megfejtette a titkot, hogy hogyan hozza vissza ezeket az ősi teremtményeket, számolt be róla a Unilad.
Ben Lamm a Colossal Biosciences alapítója és vezérigazgatója, egy biotechnológiai vállalaté, amely kihalt állatok feltámasztásán dolgozik. A tudósok azt tervezik, hogy ázsiai elefántokat használnak a mamutmagzatok pótlására, amelyeket egy közeli rokon DNS-ével replikált génekkel hoznak létre. Lamm pedig biztos benne, hogy a csapat a megfelelő úton halad ahhoz, hogy 2028-ra mamutokat “hozzanak létre”. Az őrült ötlet ráadásul abban csúcsosodna ki, hogy újra benépesítené velük a Földet.
Visszahozná a mamutokat az életbe, aztán más fajokkal folytatná
„Megfelelő mértékű genetikai sokféleségre van szükség ahhoz, hogy egymással keresztezhető, fenntartható csordákat hozhassunk létre, hogy ne csak klónokat teremtsünk, szóval nagyon át kell gondolnunk mindent a feladat során. Nagyon fontos a fajok visszavezetése a saját környezetükbe, de ehhez szükség van a genetikai diverzitásra, hogy az ember általi gondoskodás nélkül is képesek legyenek fenntartani magukat.”
Lamm azt is elmondta, hogy gyakran hallja, hogy ez az időszak túl meleg ahhoz, hogy a mamutok élhessenek benne, de állítása szerint ez tévhit. „Régen is voltak hosszú interglaciális időszakok, amelyek valójában melegebbek voltak, mint manapság. És ha megnézzük a különböző mamutfajták, például az amerikai mamutok elterjedését is, láthatjuk, hogy hatalmas területeken éltek hatalmas populációkkal, és nagyon meleg helyeken is léteztek.”
A vállalat egyébként 145 tudósból áll, akik közül 17-en kizárólag mesterséges méhek létrehozásán dolgoznak, hogy kihalt állatokat hozzanak vissza. A mamutok életre keltése után Lamm a dodómadarat és az erszényesfarkast is vissza akarja hozni.
Úgy érzem, hogy erkölcsi kötelességünk megmenteni más fajokat is. Minden nap Istent játszunk, amikor kivágjuk az esőerdőt, amikor a kipusztulásig vadászunk rengeteg állatfajra, nem igaz? A korai ember és annak egyéb antropológiai hatásai miatt haltak ki a mamutok.
„Ezért úgy gondolom, hogy erkölcsi kötelességünk, hogy a technológiákat felhasználva visszafordítsuk az általunk okozott károkat, és megállítsuk azt a válságot, amelybe az állatvilágot taszítottuk. Ha nem teszünk semmit, az előrejelzések szerint 2050-ig a fajok akár 50 százalékát is elveszítjük, és ez félelmetes.”
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Tudtad, hogy tanulhatsz űrmérnöknek Magyarországon?
A Marsról érkező jelet egy amerikai apa és lánya dekódolta
Az ENSZ főtitkára „nagyon aggódik” az orosz frontra érkező észak-koreai katonák miatt
A tiltott kísérlet, amellyel az évezredek során többször megpróbálkoztak
Románia került Magyarország helyére egy olasz földrajzkönyvben!
A táncoló pestis esete és az őrültségről alkotott kép a kora újkorban