Ősi kocsma maradványát találták meg egy építkezési projekt alatt
Régészek egy ősi kocsmát tártak fel a Dover Beacon projekt helyszínén, Délkelet-Anglia egyik tengerparti városában, Doverben.
A munkálatokat végző Canterbury Archaeological Trust szerint római, angolszász és középkori leleteket találtak, számolt be az Arkeonews. Április óta a csapat feltárta az egykori vendéglőt, vagy angolosan pubot, hogy egy új kreatív és digitális központot alakítsanak ki a helyszínen. A lelőhelyen egy gödörben találták az ottani miskakancsóknak számító Bellarmine-korsókat, de német borosüvegeket és temérdek agyagpipát is a felszínre hoztak.
Ősi kocsma maradványai az építkezés alatt
Korábban a szóban forgó lelőhely közelében is találtak már értékes tárgyakat, például 1992-ben egy bronzkori csónakot és egy középkori orsókereket, amelyet a helyi múzeum őriz.
Ross Lane, a Canterbury Archaeological Trust munkatársa a helyszínen folyó ásatásokért felel. Ő a BBC-nek elmondta: „Egy gödörben rengeteg hulladékanyagot találtunk, köztük több száz kiló, agyagból készült pipát. Úgy gondoljuk, hogy mivel a dohányzáshoz és az iváshoz kapcsolódott az összes lelet, sok Bellarmine-korsót Németországból hoztak át, amelyek bort tartalmaztak, így lehet, hogy a helyszín egy kocsma hátsó udvara lehetett”.
Jamie Pout, a tanács helyettes vezetője úgy fogalmazott, hogy a leletek nagyon izgalmasab de egy újabb csónak jelentené a főnyereményt. „Ha belegondolunk, hogy itt valóban történelmi dolgok történtek, az egészen különleges, de szeretnénk, ha minél hamarabb valami nagyon vonzó és ikonikus dolgot találnánk.”
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Tudtad, hogy tanulhatsz űrmérnöknek Magyarországon?
A Marsról érkező jelet egy amerikai apa és lánya dekódolta
Az ENSZ főtitkára „nagyon aggódik” az orosz frontra érkező észak-koreai katonák miatt
A tiltott kísérlet, amellyel az évezredek során többször megpróbálkoztak
Románia került Magyarország helyére egy olasz földrajzkönyvben!
A táncoló pestis esete és az őrültségről alkotott kép a kora újkorban