Oroszország elvitte Kínába vadiúj vadászgépeit, ahol aztán felsültek vele
Oroszország Kínába küldte legújabb lopakodó vadászgépének, a Szu-57-nek két prototípusát egy légi bemutatóra.
Putyinék elvitték Kína legnagyobb légibemutatójára új vívmányukat
A Szu-57 az első ötödik generációs orosz katonai repülőgép, amely már lopakodó technológiával készült épp úgy, mint például az amerikai F-22 Raptor és F-35 Lightning II. A Szu-57 első változatát az orosz hadsereg 2020-ban kapta meg, és most először került Kínába. A repülőgépet várhatóan a november 12-17. között megrendezendő Airshow China kiállításon is bemutatják. A Szu-57 után nem sokkal a J-35A is be fog mutatkozni, amely Kína második lopakodó vadászgépe és a jövő heti Airshow China 2024 kiállításon debütál majd. Az első lopakodó vadászgépük, a J-20 már 2017 óta van szolgálatban, jelentette a Newsweek.
Oroszország első ötödik generációs vadászgépe nem nyerte el a kínai szakértők tetszését
Egy kedden megjelent kínai jelentés szerint állítólag sokan kritizálták a gépek rossz minőségét és állapotát. A prototípusokat szemlélők „negatív megjegyzéseket” tettek a gépek látható illesztései és fegyvertér ajtajának hibái miatt is. A szaksajtó szerint az 054-es számú gép 2012-ben repült először, míg az 057-es csak földi tesztelésre készült, így repülésre alkalmatlan. Megjegyezték, hogy a prototípusok tesztelésre szolgálnak, nem feltétlenül tükrözik a szériagyártott változatokat. A Szuhoj utódja, az Egyesült Repülőgépgyártó Vállalat szeptemberben közölte, hogy elkészült az első hivatalos Szu-57 széria.
Októberben a Telegraph ukrán forrásokra hivatkozva közölte, hogy a Szu-57 gyártása leállt, mivel a szankciók akadályozzák az elektronikai alkatrészek beszerzését. Az eredeti tervek szerint Oroszország 2028-ig 76 Szu-57-es gépet vásárolt volna. A gépek az „Ukrajna elleni különleges katonai műveletben” is részt vesznek, a TASZSZ hírügynökség szerint pedig a harcok során „legjobb tulajdonságait” bizonyította. Idén júniusban azonban Ukrajna bejelentette, hogy megrongáltak egyet körülbelül 580 kilométerre a frontvonaltól, Oroszország határain belül.
Az Észak-koreai vezető, Kim Dzsongun 2023 szeptemberi látogatásán megtekintette a gyárat is, ahol Putyinék legújabb vadászgépe készül. Az észak-koreai vezető támogatja Vlagyimir Putyin háborúját, a külügyminisztere pedig kijelentette, nem hátrálnak meg, és a győzelem napjáig fogják támogatni Oroszországot. Emellett a hírek szerint már 8-12 ezer észak-koreai katona érkezett meg a frontvonalakra.
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Egy ősi mezopotámiai pecsét vezethet el az írás kialakulásához
A legnagyobb tollas ragadozó lehetett a 3 méteres gyilokmadár a pliocén korból
A legfalánkabb fekete lyuk megválaszolhatja a csillagászok egyik legégetőbb kérdését
Egymillió embert sújtott ez a titokzatos betegség, majd nyomtalanul eltűnt
Íme Egyiptom kevésbé ismert piramisai a Középbirodalom korából
Miért Csókolózunk? Az Evolúciós Gyökerek a „Gondozó Végső Csókja Hipotézisben” Rejlenek