Lenyűgöző videón a Gellért Szálló megújulása
A BDPST Group számára ez a felújítás nagy lehetőséggel kecsegtettt, hogy új irányt adjon Budapest turizmusának a Gellért Szálló felújításával.
Az átalakított Gellért Szálló ismét a főváros egyik meghatározó jelképévé válhat, amely nemcsak magas színvonalú szállásélményt nyújt majd, hanem hozzájárul a város vonzerejének növeléséhez is a minőségi turizmus erősítésével.
Megújul a Gellért Szálló
A Lelépő szerint a BDPST Group 2022 végén vette meg a szállodát azzal a céllal, hogy megvalósulhasson a már régóta esedékes teljes körű felújítás. Az ambiciózus projekt célkitűzése, hogy a korábban többek között Danubius Hotel Gellért néven ismert hotel újból Budapest egyik kiemelkedő látványossága legyen, ahol a hagyományok tisztelete találkozik a modern kor igényeivel.
A Hotel Gellért épülete évtizedek óta szerves része Budapest látképének, és történelmi jelentőséggel bír. Ennek tudatában kiemelt figyelmet fordítanak arra, hogy a felújítás során ne csak esztétikai és funkcionális megújulás menjen végbe, hanem a szálló kulturális és történelmi értékei is megőrzésre kerüljenek.
A projekt tehát több, mint egyszerű ingatlanfejlesztés, ugyanis egyúttal tisztelgés is Budapest múltja előtt. A szálloda helyreállítása a műemlékvédelmi előírásokat szem előtt tartva zajlik, hogy az eredeti építészeti és történelmi értékek mellett a modern vendégigényeknek is megfeleljen. Az újjászületett Gellért Szálló egykor volt ragyogását idézi majd, miközben 21. századi kényelmet biztosít vendégeinek.
A szálloda helyén már előtte is működött egy Sárfürdő nevű gyógyászati központ, amely emellett szobákat is kiadott, azonban ezt elbontották, mert a Szabadság-híd útjában volt. 1901-ben viszont elhatározták, hogy ha arrébb is, de pótolni fogják a lebontott gyógyfürdőt. Kezdetben egy szerényebb épületegyüttesről volt szó, azonban a kiírt pályázat már egy másik ligában játszó komplexumról szólt, olvasható a Budapest romantikája oldalán.
A szálloda végül Szent Gellért püspökről kapta, aki Szent István hittérítő szerzeteseként mártírhalált, mikor a róla elnevezett hegy tetejéről Vata pogány lázadói a mélybe vetették. Az ő tiszteletére nevezték el Gellértnek az új szállodát, amely 1918.szeptember 24-én, éppen a vértanú ünnepnapján nyitotta meg kapuit.
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Az idő gyorsabban telik a Holdon – Einstein relativitáselmélete új megközelítésben
Ezért ébredünk fel az ébresztő megszólalása előtt 5 perccel
5 öngyógyító állat
A Fabergé-tojások története
A történelem vizeiben – Veli Bej fürdő legendája
Ez a világ legveszélyesebb gyümölcse: teljesen ártalmatlannak tűnik, miközben halálos mérget rejt magában