Új térképen, ahogy Ukrajna a nehéz helyzet ellenére is képes előretörni Kurszkban
A Háborús Tanulmányok Intézete szerint az ukrán erők némi előnyre tettek szert Kurszkban. A nemrégiben közzétett térképük bemutatja a helyzetet az orosz régióban, ahová Moszkva állítólag több tízezer katonát telepített, köztük észak-koreaiakat is.
Kijev augusztus 6-án betört az ukrajnai Szumi régióval határos orosz oblasztyba, és állítólag több száz négyzetkilométert foglalt el. Moszkva állítólag tudta, mire készülnek az ukránok, de nem reagált értemben, azóta pedig rengeteg embert, köztük észak-koreaiakat is a régióba vezényeltek. Volodimir Zelenszkij ukrán elnök szerint az ukrán katonáknak 50 ezer fős haderővel szemben kell boldogulniuk, írja a Newsweek.
Ukrajna a tél közeledte előtt próbál előnyt szerezni
Az intézet pénteken közölte, hogy a fő csatatér mentén az ukrán erők sikeresen nyomultak előre délkeleti irányban. Az oroszbarát katonai bloggerek azonban azt is állítják, hogy Moszkva csapatai a környező erdőkben, Szudzsától északra, amelyet Kijev korábban elfoglalt, győzelmet arattak. Egy Telegram-csatorna azt írta, hogy az előrenyomulás lassú és nehéz, ráadásul a rossz időjárás miatt „a felderítés mindkét oldalon nehezebbé válik”. Egy másik beszámolója szerint az ukrán erők „tartalékosokat vonnak be, és mindenáron igyekeznek tartani az állásaikat”. Emellett arról is beszámoltak, hogy Észak-Korea nagy hatótávolságú rakéta- és tüzérségi rendszereket szállított Moszkvának, amelyek egy részét az orosz térségbe szállították.
Bebizonyosodott, hogy Észak-Korea már nem csak figyelője az ukrajnai háborúnak
A The Financial Times egy ukrán hírszerzési értékelésre hivatkozva szombaton arról számolt be, hogy Phenjan 50 darab hazai gyártású 170 mm-es M1989-es önjáró ágyút és 20 darab korszerűsített 240 mm-es többszörös rakétaindítású rakétarendszert biztosított Putyin erőinek, jelezve az országok közötti együttműködés elmélyülését.
Edward Howell, a londoni Chatham House intézet munkatársa szerint „az észak-koreai csapatok bevetése – amelyek száma rövid távon növekedhet – világossá teszi, hogy Észak-Korea valóban aktív résztvevője az ukrajnai háborúnak. Azzal, hogy embereket szállít, Phenjan világossá tette, hogy hajlandó többet is szállítani, mint tüzérséget és ballisztikus rakétákat, és azt is, hogy ennek során valószínűleg egyre nagyobb előnyöket kér cserébe Oroszországtól.”
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Ez a világ legveszélyesebb gyümölcse: teljesen ártalmatlannak tűnik, miközben halálos mérget rejt magában
Akár egy kisebb vagyonba is kerülhet idén a karácsonyfa!
4 évig őrizte az „aranyrögöt”, mire kiderült, hogy még annál is értékesebb
Nagy különbséget tárt fel a szexuális vágyakkal foglalkozó nemek közti kutatás
Mi lenne, ha víz alatti légzésre is képesek lennénk?
A magyar animációs filmprojekt elnyerte az Európai Tanács anyagi támogatását