Oroszország állatkerti állatokat adott Észak-Koreának a katonákért cserébe
Amikor Vlagyimir Putyin orosz elnök júniusban Phenjanba látogatott, ő és Kim Dzsong Un legfőbb vezető „átfogó stratégiai partnerségi szerződést” írt alá, amely kimondja Oroszország és Észak-Korea számára, hogy „minden eszközzel” azonnal katonai segítséget kell nyújtaniuk egymásnak, ha bármelyiküket megtámadják.
Putyin és Kim Dzsongun legjobb barátok lettek?
Ez az eddigi legerősebb kapcsolat Oroszország és Észak-Korea között a hidegháború vége óta. Az amerikai és dél-koreai tisztviselők szerint Phenjan jelentős mennyiségű lőszerrel támogatta Putyin invázióját az amerikai és dél-koreai hírszerzési tisztviselők szerint, ráadásul a hírszerzők szerint akár 12 ezer észak-koreai katona is a Kreml oldalán indulhat bevetésre. A dél-koreai kémügynökség októberben közölte, hogy Észak-Korea 2023 augusztusa óta 13 ezer konténernyi tüzérséget, rakétákat és egyéb fegyvereket szállított Oroszországnak. Phenjan korábban tagadta az oroszoknak nyújtott segítséget, sőt, Észak-Korea ENSZ-képviselője a múlt hónapban egyenesen azt mondta, hogy azok a hírek, amelyek szerint a kelet-ázsiai ország katonákat küld Oroszországba, „alaptalan pletykák”.
A megbecsülés jele
A pletykáktól és tagadástól függetlenül Putyin nem maradt adósa kollégájának, és állatkerti állatokat ajándékozott Észak-Koreának a háborúba belépő több ezer észak-koreai katonáért cserébe. Az orosz kormány szerdán kiadott közleménye szerint az állatokat a moszkvai állatkert tisztviselői és szakértői kísérték el egy kormánygéppel Phenjanba. A közlemény szerint 40 mandarinrécét, 25 fácánt, 5 fehérbóbitás kakadut, két medvét, két házi jakot és egy oroszlánt utaztattak. Oroszország természeti erőforrásokért felelős minisztere, Alekszandr Kozlov, aki egyégbként az állatokkal ment Phenjanba, elmondta, hogy „történelmileg az állatok mindig is különleges szerepet játszottak az államok közötti kapcsolatokban. A támogatás, a kedvesség és a gondoskodás jeleként adományozták őket”.
Nemcsak Oroszország erősíti kötelékeit
Joe Biden amerikai elnök a múlt héten találkozott Jun Szogjol dél-koreai elnökkel és Isiba Sigeru nemrég kinevezett japán miniszterelnökkel. A találkozóról szóló megjegyzéseiben Biden megemlítette a vele, Junnal és Kisida Fumióval, a korábbi japán miniszterelnökkel lezajlott tavalyi történelmi csúcstalálkozót, mondván, hogy „ez a három ország közötti együttműködés teljesen új korszakát nyitotta meg”. Biden kifejtette, hogy büszke arra, „hogy milyen messzire jutottunk a történelmi találkozó óta, előmozdítva a fejlődést Délkelet-Ázsiában és a csendes-óceáni szigeteken, összekapcsolva a fegyvereket a jövő technológiáinak biztosítása érdekében, és fellépve Észak-Korea veszélyes és destabilizáló tevékenysége ellen”.
Jun a találkozón megemlítette az északiak által Oroszországba küldött csapatokat: „Az északi katonák közelmúltbeli oroszországi állomásoztatás ismét emlékeztet minket a háromoldalú együttműködésünk fontosságára.” Isiba hozzátette, hogy alig várja, hogy továbbfejlesszék partnerségüket nemcska az Észak-Korea elleni válaszlépésekben, hanem számos más területen is.
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Ez a világ legveszélyesebb gyümölcse: teljesen ártalmatlannak tűnik, miközben halálos mérget rejt magában
Akár egy kisebb vagyonba is kerülhet idén a karácsonyfa!
4 évig őrizte az „aranyrögöt”, mire kiderült, hogy még annál is értékesebb
Nagy különbséget tárt fel a szexuális vágyakkal foglalkozó nemek közti kutatás
Mi lenne, ha víz alatti légzésre is képesek lennénk?
A magyar animációs filmprojekt elnyerte az Európai Tanács anyagi támogatását