Hallottál már a papról, aki egyben DJ is? És a finn metal misékről?
Guilherme atya a portugáliai Guimarãesből származik, 1974-ben született, és 1999 óta pap, emellett pedig a bragai érsekség plébánosa és a portugál fegyveres és biztonsági erők alezredesi rangú katonai lelkésze. Ráadásul még DJ is.
Guilherme atya a koronavírus-járvány ideje alatt tett szert hírnévre
Mindig is kötődött a zenéhez, és az elektronikus zenével is egészen fiatalon megismerkedett. A világjárvány idején kihasználta a heti DJ-szetteket tartalmazó élő közvetítéseket, és ekkor tett szert hírnévre. Az élő műsorainak köszönhetően többek között olyan neves lapoknak is interjút adott, mint a Forbes és a Reuters.
A techno műfajában tevékenykedő Guilherme atya zenéjét tradicionálistól a szakrális zenéig rengeteg műfaj inspirálta. A pult mögött állva bemutatja, hogyan lehet ötvözni a modern trendeket hittel, békével, szeretettel és tisztelettel. Guilherme atya hisz abban, hogy az elektronikus zene segítségével összehozhatja az embereket, és egy jobb világot építhetünk. A táncparketten a befogadást, a toleranciát és a tiszteletet hirdeti. A különböző etnikumú és kultúrájú emberek együtt táncolnak, mivel a zene összehozza az emberiséget a maga gyönyörű sokszínűségében.
A Reutersnek elmondta, hogy szerinte „jelenleg nagyon fontos, hogy a közösségi médiát arra használjuk, hogy egy kis örömet vigyünk az emberek életébe. És az emberek boldognak tűnnek, amikor egy papot látnak zenélni az interneten.”
A finn pap, aki metálzenekarral érkezik a misére
De nem csak Guilherme atya módszerei rendhagyóak. Egy finn pap bejárta Finnországot és heavy metal miséket szervezett különböző finn városokban. Finnországot úgy ismerjük, mint „az ezer tó országa”, illetve a finn emberek a legboldogabbak a friss felmérések szerint. A heavy metal azonban Finnország egyik kedvence, állítólag több heavy metal zenekaruk van egy főre vetítve, mint bármely más nemzetnek a világon, egészen pontosan 70,6 zenekar 100 ezer főre vetítve.
Nem véletlen tehát, hogy ők is megtették a következő lépést, és létrehoztak egy misét, ahol egy metal zenekarral lép fel. 2006 óta Haka Kekäläinen, egy lutheránus pap egy hattagú zenekarral érkezik a templomba. Ő maga sem lóg ki a sorból a hosszú sötét hajával és kecskeszakállával, a templomba belépve azonban a „bőrdzsekit a szekrényben hagyja”, és a hagyományos papi öltözéket veszi fel, írja a Big in Finland.
A vallásos énekekben, amelyeket játszanak, a szöveg nem változik, de a ritmus és a zene igen, és rengeteg vallástalan megy el a templomba, hogy tanúi legyenek a metal misének. Külön érdekesség, hogy a zenekar tagjai közül senki sem vallásos, de ők mindent megtesznek azért, hogy előadásuk vallási élménnyé váljon. Elmondásuk szerint a templomban nem előadást tartanak, hanem közvetítenek, és soha sem róluk, hanem Istenről szól.
Az első ilyen jellegű misét Helsinkiben tartották, a látványos Temppeliaukio templomban, teltház előtt. Sőt, néhány embernek az épületen kívül jutottt csak hely. Azóta a pap és keresztény zenekara több mint 95 misét tartott szerte Finnországban, és egy albumot is felvett, amelyből 8 ezer példány fogyott el.
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Az idő gyorsabban telik a Holdon – Einstein relativitáselmélete új megközelítésben
Ezért ébredünk fel az ébresztő megszólalása előtt 5 perccel
5 öngyógyító állat
A Fabergé-tojások története
A történelem vizeiben – Veli Bej fürdő legendája
Ez a világ legveszélyesebb gyümölcse: teljesen ártalmatlannak tűnik, miközben halálos mérget rejt magában